Musierowicz w kuchni

caluski-pani-darlingKilka dni temu na półkach w księgarniach pojawił się najnowszy tom Jeżycjady Wnuczka do orzechów. Małgorzata Musierowicz znowu o sobie przypomniała. A my chcemy przypomnieć, że autorka poznańskich przygód ma na swoim koncie również książki poświęcone kulinariom.

Całuśne przepisy

„Całuski Pani Darling” teoretycznie są adresowane do dzieci, ale przypadną do gustu także i starszym czytelnikom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pichceniem. W książce można znaleźć przede wszystkim łatwe i smakowite przepisy na obiady, desery i kolacje. Ich prostota zachęca do wypróbowania (w szczególności, że sama autorka je przetestowała). Każdy przepis opatrzony jest krótkim felietonem na temat wybranego bohatera literackiego lub historycznego oraz jego ulubionych przysmaków. Dla miłośników Jeżycjady również coś się znajdzie.

Łasuch

Jednak największą gratką dla wielbicieli poznańskich przygód rodziny Borejko (i znajomych) jest książka: „Łasuch literacki”. Musierowicz uzupełnia swoją serię zbiorem przepisów kulinarnych. Są to autentyczne przepisy na potrawy zjadane z takim apetytem przez bohaterów poczytnych, pełnych humoru i radości życia książek. Mimo że przepisy nie są wyodrębnione, to nie jest to wielką przeszkodą. Poza recepturami są również zamieszczone komentarze autorki o bohaterach Jeżycjady.

na-gwiazdke-b-iext2812406Świątecznie

Święta za nami, ale możemy pozostać w tym wyjątkowym nastroju z książką „Musierowicz na Gwiazdkę”. To ciekawa i miła gawęda o świętach, aniołach, prezentach, bigosie, o życiu i miłości oraz śmiesznych zdarzeniach z życia autorki. Przepisów nie ma zbyt wiele, ale nadrabiają jakością. Można odkryć jak przyrządzić śliwki z Bogatym Wnętrzem, barszcz kiszony lub tajemniczy tort Melchior. Tekst uzupełniają szablony aniołków do samodzielnego wykonania.

Walentynki

Po sukcesie wyżej wymienionej świątecznej książki, Musierowicz stworzyła kolejny tom z ciekawymi gawędami. Tym razem na swój cel wzięła Walentynki. „Musierowicz dla zakochanych” zawiera wspomnienia i anegdoty z życia autorki, wiersze o miłości, czy pomysły na walentynkowe kartki. Oczywiście, są też receptury na romantyczne potrawy dla dwojga. Ponadto, książka jest podzielona na dwie części “Dla niej” i “Dla niego”. Dla każdej z płci są inne porady oraz inne przepisy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *