Muzyczna gratka – Festiwal Jazz Jantar

James Carter Organ TrioEdycję roku 2014, odbywającą się w dniach 7-16 listopada w Klubie Żak, utworzą wybitni saksofoniści, którzy przedstawią w Gdańsku swoje najnowsze projekty: Branford Marsalis, James Carter, Rudresh Mahanthappa, Matana Roberts, Colin Stetson, Steve Lehman czy Joanna Charchan. Festiwal  4 listopada o godz. 20:00 zainauguruje koncert pianisty Roberta Glaspera.

Festiwal Jazz Jantar jest jednym z najstarszych polskich festiwali jazzowych – I edycja odbyła się w 1976. Jest zaliczany do elitarnej grupy najwyżej cenionych imprez jazzowych w Polsce, dzięki wyrazistemu i odważnemu programowi, otwartemu na nowości i formy rozszerzające obszary jazzu.

Festiwal Jazz Jantar składa się z sześciu bloków tematycznych, a są to: headlinerowy All That Jazz, awangardowy Avant Days, Trójmiejska Scena Jazzowa. Dalej – Młoda Scena Jazzowa, prezentująca studentów gdańskiej Akademii Muzycznej i ich dyplomy. Obecne są także bloki dedykowane muzyce europejskiej i blok Sygnowano, oddany trójmiejskim muzykom (w tym roku będzie on poświęcony Maciejowi Grzywaczowi). Pierwszy blok rozpocznie się 7 listopada o godz. 20:00.

Koncerty w Żaku nie tylko prezentują trendy i nowe zjawiska, ale są także okazją, aby spotkać legendy jazzu, którzy wyznaczają nowe kierunki tej muzyki i udowadniają, że jeszcze się ona nie skończyła.

Pełny program Festiwalu Jazz Jantar 2014 znajdziecie na stronach: www.jazzjantar.pl oraz facebook.com/JazzJantar. Bilety w cenach 40-300 zł do nabycia w kasach Klubu Żak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 2 =