Gwiazdy internetu w Gdańsku

Gotowanie, koncerty, pokazy mody, gry i wiele innych atrakcji zapewnił w weekend 26 i 27 września 1. Hoop Likes Festival – Festiwal Ludzi Internetu. W gdańskim Amber Expo zebrało się wielu popularnych vlogerów, blogerów, a także młodych muzyków. Przybyło sporo fanów twórców sieciowych hitów.

Świat internetu jest dziś bardzo ważną przestrzenią życiową młodych ludzi. Telewizyjni celebryci odchodzą w cień. Rośnie zainteresowanie gwiazdami z sieci. Impreza taka jak Likes Festival, była potrzebna obu stronom. Fani mogli zrobić sobie zdjęcie z idolami, a idole zobaczyć kto kryje się za subskrypcjami.

Festiwal poprowadził Łukasz Jakóbiak. Wydarzenie dzieliło się na cztery strefy. W Music Zone odbywały się koncerty. W piątek wystąpili: Ifi Ude, Karolina Czarnecka, Margaret, Cezik i Grubson. W sobotę tłum pod sceną zgromadzili: Young Stadium Club, The Dumplings, Curly Heads, Bednarek i ponownie Cezik.

W strefie modowej pokazy zaprezentowali ZEE, Sinsay, UFUFU i Maciej Sieradzky. Można była spotkać Maffashion, Jessice Mercedes, Raaadzką i Małgorzatę Dudek. 

Gorąco było w Food Zone, gdzie potrawy przygotowywali Piotr Ogiński, Red Lipstick Monstrer, a także dyrektor artystyczny festiwalu Czesław Mozil.

Gamerskimi umiejętnościami popisywali się Evarez TP, SA Wardęga, The Hogaty i Rock. Dla fanów była to świetna okazja, by przyjrzeć się internetowym gwiazdom, a nawet z nimi zagrać.

W czasie całego wydarzenia wśród tłumu można było spotkać ulubionych twórców. Od fanów nie mogli opędzić się członkowie Abstrachuje, Człowiek Warga, czy chłopaki z kanału „5 sposobów na”. W Likes Zone można było zamienić z nimi kilka słów, albo zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy postarali się, aby wydarzenie było na jak najwyższym poziomie. Za pierwszym razem jednak nie zawsze wszystko wychodzi idealnie. – Spodziewałam się trochę lepszej organizacji, wyraźniejszego podziału na strefy – mówi Magda, uczestniczka festiwalu – ale i tak ciesze się, że mogłam tam być i zobaczyć na żywo gwiazdy internetu – dodaje.

– Festiwal jest bardzo ciekawy. Poznałem wiele osób, bo wszyscy tu są przyjaźnie nastawieni – mówi Sadam z kanału SadamaTV. – To, że ludzie chcą porozmawiać i zrobić sobie ze mną zdjęcie jest bardzo miłe – dodał. Vloger przyznał, że relacje między „ludźmi youtuba” nie ograniczają się jedynie do spotkań podczas tego typu imprez. Być może taka więź między twórcami i zainteresowanie młodych ludzi zaowocują kolejnymi edycjami festiwalu.

Fot. Tomasz Gałązka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *