Nowy rekord Guinnessa ustanowiony!

Polskie przedszkolaki ustanowiły nowy rekord Guinnessa w największej ilości osób myjących zęby jednocześnie! W akcji przeprowadzonej 30 września 2014 roku wzięło udział aż 313 328 dzieci. Wydarzenie zorganizowane przez Akademię Aquafresh miało też na celu edukację maluchów na temat higieny jamy ustnej.

Bicie rekordu poprzedzone było nauką prawidłowego szczotkowania, w czym dzieciom pomagali stomatolodzy i higienistki. Z tej okazji powstały też małe dzieła sztuki o tematyce około-zębowej. Wszystko to działo się przy dźwiękach znanej piosenki „Szczotka, pasta, kubek”, która mimo upływu lat wciąż kradnie serca kolejnych pokoleń. Punktualnie o 12.00 rozbrzmiał sygnał i przedszkolaki rozpoczęły szczotkowanie. Bardzo zaabsorbowane tym zadaniem, szorowały zęby przez 2 minuty. Po wykonaniu zadania każde dziecko dostało certyfikat, „Pastusiową koronę”, a także upominki od firmy Aquafresh w postaci past i szczoteczek. Atrakcją dla rodziców była możliwość oglądania swoich pociech na żywo, za pośrednictwem kanału youtube organizatorów.

Według pracowników gdyńskiego przedszkola nr 13, akcja ta pomaga dzieciom traktować mycie zębów jak przyjemną zabawę, a nie konieczność. Same dzieci wyznały nam, że „mycie zębów jest fajne”. Mówiły również, że nauczyli ich tego rodzice.

Choć rekord bity był po raz pierwszy, to podobne akcje, uświadamiające dzieci o potrzebie higieny jamy ustnej, organizowane są co roku. Przedszkole, które odwiedziłyśmy, wzięło udział w tego typu wydarzeniu już 4. rok z rzędu.

Poprzedni rekord Guinnessa ustanowiono w Indiach w 2007 r., gdzie jednocześnie myło zęby 177 003 osób.

W trosce o piękne uśmiechy, również studentów zachęcamy do pamiętania o myciu zębów! 🙂

Pragnącym większych zmian polecamy październikową promocję dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Fot. Anna Wojciechowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *