Premiery w Heliosie 30 maja-5 czerwca

premieryWiększość  fanów marvelowskich produkcji czekała na powrót X-Menów. Nie dziwi więc fakt, że frekwencja na tym filmie robi wrażenie. Pozostałe tytuły odchodzą w cień. Czy obecną sytuację zmieni jedna z piątkowych premier? Przekonamy się o tym już niedługo. Najpierw jednak zobaczcie co nowego w repertuarze przygotowały dla was kina.

Dzisiejszy przegląd premier rozpocznę od przedstawienia wam krótkiej sylwetki Setha MacFarlane’a. Wielbicielom komedii dał się on poznać jako wszechstronny reżyser, producent, scenarzysta i, co najważniejsze, aktor. Twórca zabawnej historii o miśku „Tedzie” powraca w komedii „Milion sposobów jak zginąć na Zachodzie”. Film opowiada historię Alberta – tchórzliwego hodowcy owiec. Jak wiadomo, Zachód rządzi się swoimi prawami. Gdy Albert postanawia zrezygnować z uczestnictwa w tradycyjnej strzelaninie, jego kapryśna dziewczyna rzuca go dla innego. W mieście pojawia się jednak inna piękna nieznajoma, która pomaga Albertowi odzyskać wiarę w siebie. Co więcej, para zaczyna mieć się ku sobie. W ślad za piękną nieznajomą udaje się jej mąż, notoryczny przestępca, który pragnie zemsty. Albert jest zmuszony przetestować świeżo odzyskaną odwagę. Obok Setha MacFarlane’a w filmie zobaczymy laureatkę Oscara Charlize Theron, Liama Neesona, Amandę Seyfried, Giovanniego Ribsi, Sarę Silverman oraz Neila Patricka Harrisa. Zapowiada się niezła komedia!

Ze świata dzikiego Zachodu przenieśmy się do modnego Paryża. Tam w 1957 roku chorobliwie nieśmiały i niewiarygodnie wrażliwy Yves Saint Laurent (Pierre Niney) tworzy swą pierwszą kolekcję dla najbardziej prestiżowego domu mody Dior. Efekt jest oszałamiający – cały Paryż pada do jego stóp. Podczas jednego z pokazów awangardowy wizjoner poznaje miłość swojego życia (Guillaume Gallienne). Tworzenie i pasja przeplatają się w filmie z miłosnym cierpieniem, a rozkoszne chwile z okresami zwątpienia. „Yves Saint Laurent” to portret geniusza mody, który potrafił walczyć o swoje marzenia. On sam powiedział, że „najpiękniejszym ubraniem kobiety są ramiona kochającego ją mężczyzny. Ja służę tym, które nie znalazły tego szczęścia”. Wspaniałe słowa, a jaki będzie film? Dowiecie się tego już w piątek!

Był dziki Zachód, był modny Paryż, czas na komedię osadzoną w polskich realiach. „Dżej Dżej” w reżyserii Macieja Pisarka to wielki powrót Borysa Szyca w filmie o tym, że baby są jakieś inne, a faceci tacy sami. Poznajcie Jurka – kolesia początku XXI wieku, którego fascynują elektroniczne gadżety. W sieci czuje się jak ryba w wodzie i to dzięki technologii trafia na miłość swojego życia. Carmen (Justyna Sieniawska) to kobieta wyjątkowa. Zna swoją wartość, szuka mężczyzny silnego i gotowego spełnić jej najbardziej szalone pragnienia. Jurek uwiedziony jej seksownym głosem zbacza na drogę, gdzie nie działają żadne hamulce… Do czego zdolny jest zakochany facet, kiedy jego miłość to tak wymagająca kobieta?

Na zakończenie dzisiejszego przeglądu coś dla miłośników ekranizacji najwspanialszych bajek. Podejrzewam, że ten film trafi zarówno do dzieci, jak i do rodziców, bo Disney po raz kolejny pozytywnie zaskakuje. Wszyscy znamy opowieść o Śpiącej Królewnie. Czarownica rzuciła na nią zły urok – dziewczyna w dniu swoich szesnastych urodzin ukuła się wrzecionem i zapadła w sen… Nie wierz w bajki! Poznaj prawdę… „Czarownica” to zrealizowana z wielkim rozmachem najnowsza produkcja Disneya adresowana do całej rodziny. Film z Angeliną Jolie w roli tytułowej, został zainspirowany postacią znaną z disneyowskiej „Śpiącej Królewny”. Czarownica po raz pierwszy pojawiła się na dużym ekranie w 1959 roku i do dziś jest najsłynniejszym czarnym charakterem Disneya. Dowiedz się, co sprawiło, że serce Diaboliny zamieniło się w kamień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *