Odkurz się na wiosnę!

Ci, którzy jeszcze nie zdążyli przestawić się po zimie na tryb letni i zaczerpnąć tchu wiosennym powietrzem, mieli okazję zrobić to oficjalnie wraz z innymi mieszkańcami Gdańska w sobotę 12 kwietnia. Wydarzenie „Odkurz się na wiosnę” było przygotowane z myślą o tym, żeby zająć mile czas wszystkich uczestników: dorosłych, młodzieży i dzieci.

Wiosenne odkurzanie odbyło się po raz pierwszy w Parku Reagana i pomimo dość chłodnej pogody zebrało się mnóstwo zainteresowanych, z których zdecydowana większość aktywnie przyłączyła się do wspólnej zabawy.

– Inicjatywa zakłada wybudzenie się mieszkańców po zimie, żeby mogli się wspólnie zintegrować , ale też pokazanie, że można spędzić czas na powietrzu w ciekawy sposób – relacjonuje jedna z organizatorek, Aleksandra Pietrzak.

Przygotowanych zostało wiele atrakcji dla wszystkich uczestników. – To wspaniałe, bo zarówno dzieci i rodzice mogą się zabawić podczas spaceru, a poza tym wydarzenia tego typu poszerzają spojrzenie dzieci na różne formy spędzania wolnego czasu i rekreacji – mówi jeden z uczestniczących rodziców. Podczas gdy jedni brali udział w konkursach i zabawach, drudzy mogli sobie spokojnie odpocząć na leżakach.

Można było wziąć udział w różnego rodzaju biegach m.in. w parach, w worku lub z jajkiem, odbyły się także zawody w przeciąganiu liny. W tej ostatniej dyscyplinie na prośbę najodważniejszych zawodników, których średnia wieku nie przekraczała sześciu lat została rozegrana rudna dodatkowa. Przedszkole dzieci zmierzyło się z trzema przedstawicielami równie odważnych studentów. Studenci polegli.

Na zwycięzców oczywiście czekały nagrody, takie jak wejściówki na siłownie i akcesoria sportowe. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził. – Uczestniczyłem aktywnie w całym wydarzeniu, ale najbardziej podobała mi się tańce – podkreśla jedenastoletni Piotr.

Warsztaty Zumby zgromadziły równie dużą liczbę uczestniczących oraz przyglądających się ciekawym choreografiom tancerek. Pod koniec imprezy, kiedy na plac zapadła gęsta mgła, co dodało niesamowitej atmosfery, odbył się ciekawy pokaz grupy akrobatycznej Trick It. Popisy akrobatyczne raz po raz zapierały dech w piersiach publiczności.

Uśmiechnięte twarze i gromkie brawa mogą świadczyć o tym, że wydarzenie przyjmie się na dobre w trójmiejskim kalendarzu imprez, czego nie wykluczają również organizatorzy.

fot. Marcin Pawlikowski i Paweł Wroniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + dziesięć =