W Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Abramowicz

Fot. Anna Church, Źródło: https://unsplash.com/photos/street-with-multicolored-fiesta-flags-during-daytime-VM3u6iDvWDg

W czwartek 14 marca o godzinie 18 w Europejskim Centrum Solidarności odbędzie się spotkanie z dr Martą Abramowicz. Wydarzenie poświęcone będzie książce „Irlandia wstaje z kolan”.

,,Irlandia wstaje z kolan’’ to wydana w 2023 roku przez Wydawnictwo Krytyki Politycznej książka poświęcona procesowi sekularyzacji Irlandii. Tytuł został zakwalifikowany do nagrody Ambasador Nowej Europy, której współorganizatorem jest ECS, zdobył również nominację do nagrody im. Teresy Torańskiej, przyznawanej przez Newsweeka.

Dr Marta Abramowicz to reportażystka, psycholożka i badaczka. Jej obszar zainteresowań badawczych dotyczy przede wszystkim wykluczeń społecznych. Współpracuje z organizacjami społecznymi, była m.in. prezesem Kampanii Przeciw Homofobii, gdzie koordynowała projekt „Niech nas zobaczą”. Ukończyła psychologię oraz Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne (MISH) na Uniwersytecie Warszawskim. Oprócz ,,Irlandia wstaje z kolan’’ napisała również książki „Zakonnice odchodzą po cichu” oraz „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. W 2019 r. została, wraz z 11 innymi kobietami, wyróżniona tytułem Superbohaterki Wysokich Obcasów.

Spotkanie poprowadzi dr Arkadiusz Smagacz, historyk pracujący w Dziale Naukowym i Bibliotece ECS, dyrektor Biblioteki Pomorskiej Szkoły Wyższej.

W dniu wydarzenia w bibliotece ECS będzie można kupić książkę ,,Irlandia wstaje z kolan’’. Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − jeden =