Marzec w Akademickim Centrum Kultury UG

Wydarzenie 'BOUT IT

Wydarzenie ‘BOUT IT/ACK Altenator

Akademickie Centrum Kultury UG Alternator zajmuje się organizacją przeróżnych wydarzeń kulturalnych przeznaczonych dla społeczności uniwersyteckiej, a także dla szerszego grona odbiorców spoza uczelni. Wcześniej mogliśmy uczestniczyć w takich wydarzeniach jak: Beat it, ladies!, Silent Disco, czy STUDnIÓWKA UG, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Kolejny miesiąc jest pełen wyjątkowych wydarzeń organizowanych przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego w ramach tej organizacji. W kalendarzu znajdzie się coś dla fanów sztuk plastycznych, eventów, teatru i filmu. Jakie wydarzenia ACK Alternator przygotowało dla nas w marcu?

‘BOUT IT – Artists Forum 

‘BOUT IT to wydarzenie, w którym ACK zaprasza nas na wspólną posiadówkę przy kawie i ciastku oraz pogadance o muzyce i kulturze. W przytulnej, domowej atmosferze Kolonii Artystów przepytamy naszych panelistów o wszystko, co leży nam i Wam na sercu w danym temacie. W programie zaplanowano panele dyskusyjne, warsztaty oraz koncerty. Wstęp jest darmowy. Wydarzenie odbędzie się 2-3.03.2024 w Kolonii  Artystów (aleja Grunwaldzka 53).

Szczegółowe informacje i aktualności znajdziemy na stronie wydarzenia na Facebooku.

METAMORPHOSIS: przemiana w oczach artystów

METAMORPHOSIS to wystawa artystów z Kanady oraz Wielkiej Brytanii, którzy stworzyli swoje prace, inspirując się jednym słowem – „przemiana”. Kuratorkami wystawy są studentki UG Julia Zacharek oraz Olga Rosłanowska, które chcą zwrócić uwagę na to, w jaki sposób działa wyobraźnia artystów. Na wystawie będziemy mogli zobaczyć prace takich twórców jak: Toko Hosoya, Nik Arthur, STIGMA ROOM – Cong Ding i Josette Zhou. Prace będzie można oglądać w terminie 2-20.03.2024 w lokalizacji WL4 Mleczny Piotr, ul. Ks. J. Popiełuszki.

Po szczegółowe informacje na temat wystawy zapraszamy na stronę internetową ACK.

„HENRYK PJOTER I DIABELSKIE NASIENIE” – spektakl Teatru Standby Studio

Co gdyby szkoła magików znajdowała się w Toruniu? A w drodze do niej pani z Warsu rozdawałaby uczniom hot-dogi z Żabki? Jak wyglądałaby opowieść naszego dzieciństwa przeniesiona do Polski? To komedia idealna dla młodszych i starszych, to zabawa słowem, barwne postaci i kultowe rekwizyty. Za kurtyną śmiechu to także historia o trudach dojrzewania, o wartości rodziny i przyjaźni, o zagubieniu i odnajdywaniu siebie. Wydarzenie jest biletowane – wstęp 20 zł. Spektakl odbędzie się 3.03.2024 w Fabryce Kultury w Redzie, ul. Łąkowa 59A.

W celu zakupienia biletów oraz poznania szczegółowych informacji na temat spektaklu zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku.

Mistrzowie Kina: „MIŁOŚĆ BLONDYNKI” | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

Jest to pokaz specjalny inaugurujący 30. rok działalności Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG Miłość Blondynki. To jeden z najważniejszych filmów lat 60. kina czeskiego. Kobiety pracujące w zakładach tekstylnych marzą o mężczyznach, których w okolicy brakuje. Andula ma szczęście: spędza wieczór z pianistą, który zaprasza ją do siebie, do Pragi. Wycieczka do stolicy będzie niezwykle pouczająca. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Pokaz odbędzie się 7.03.2024 w auli 1.43 przy ul. Wita Stwosza 55.

Po więcej szczegółowych informacji i aktualności na temat pokazu zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku.

Warsztaty scenariuszowe z Justyną Bilik

DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI oraz Zakład Filmu i Mediów UG zapraszają studentów Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej oraz Produkcji Form Audiowizualnych na warsztaty scenariuszowe z Justyną Bilik SCENA OTWIERAJĄCA, czyli trochę o filmowej obietnicy. Podczas warsztatów uczestnicy będą analizować filmowe sceny otwarcia oraz pracować nad scenami nadesłanymi przez siebie. Warsztaty odbędą się 9-10.03.2024 w auli 1.43 przy ul. Wita Stwosza 55.

Po szczegółowe zasady rekrutacji oraz harmonogram wydarzenia zapraszamy na stronie wydarzenia na Facebooku.

OSCAR SHORTS 2024: Krótkometrażowe filmy nominowane do Oscara 2024

DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI zaprasza na wyjątkowy oscarowy wieczór, w ramach którego zaprezentowane zostaną dwa bloki filmowe: krótkometrażowe filmy animowane oraz krótkometrażowe filmy fabularne nominowane do Oscara 2024. Wstęp wolny dla studentek i studentów UG. Dla pozostałych zainteresowanych są dostępne karnety na 2 bloki filmowe: 10zł ulgowy  / 15zł normalny. Wydarzenie odbędzie się 10.03.2024. Gdzie? Ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43.

Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram znajdziemy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Kino Kobiet: CZTERY CÓRKI | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

Jedna z największych niespodzianek tegorocznego konkursu głównego w Cannes, połączenie fabuły, dokumentu, policyjnej rekonstrukcji i psychodramy. Ta forma pozwala zanurkować głęboko w zbanalizowanej przez media historii. Bohaterką jest Olfa – pochodząca z nizin matka czterech córek. Zniknięcie dwóch najstarszych jest tematem pasjonującego „śledztwa”. Oprócz pokazu filmu zaplanowano prelekcję oraz dyskusję z Pawłem Hermanem. Pokaz odbędzie się 14.03.2024 w auli 1.43 przy ul. Wita Stwosza 55.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Kinoterapia: PIEŚŃ ZIEMI | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

Reżyserka przez cztery pory roku towarzyszy ojcu w wędrówkach przez dzikie górskie rejony zachodniej Norwegii, by podążając z kamerą śladami przodków odpowiedzieć sobie na pytanie: skąd jestem? Dziewicza w tym rejonie natura pulsuje nieustającym cyklem narodzin i śmierci. Film odsłania przez nami świat intymny i zarazem bardzo uniwersalny. Pokaz filmu połączony jest z prelekcją i dyskusją z dr Agatą Rudnik (Centrum Wsparcia Psychologicznego UG) oraz  Anną Michalonek, SKN Psychologii GUMED. Wydarzenie odbędzie się 21.03.2024 w auli 1.43 przy ul.Wita Stwosza 55.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Konfrontacje: SKĄD DOKĄD | DKF UG MIŁOŚĆ BLONDYNKI

Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc funkcję poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkich przestrzeni do zwierzeń i wyznań. Film zdecydowanie warty obejrzenia, poruszający ważne tematy jednocześnie przedstawiający prawdziwe doświadczenia ludzi, którzy mają jeden cel – znalezienie schronienia. Wydarzenie odbędzie się 28.03.2024 w auli 1.43 przy ul. Wita Stwosza 55.

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jeśli brakuje Ci wrażeń kulturalnych powyższe wydarzenia zdecydowanie umilą Twój wolny czas. Zachęcamy do zapoznania się z programem wydarzeń oraz śledzenia aktualności na stronie internetowej ACK Alternator.

Plan wydarzeń ACK Alternator

Harmonogram wydarzeń/ACK Altenator

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − dwa =