Spotkanie z Panią Minister Agnieszką Buczyńską

fot.Dominik Paszliński/ www.gdansk.pl

W poniedziałek 15 stycznia Uniwersytet Gdański odwiedzi Pani Minister do spraw społeczeństwa obywatelskiego, Agnieszka Buczyńska. Spotkanie pod hasłem „Społeczeństwo obywatelskie — od partycypacji po stanowienie prawa” odbędzie się o godzinie 11:30 w sali S208 na Wydziale Nauk Społecznych. 

Agnieszka Buczyńska, absolwentka Instytutu Politologii Uniwersytetu Gdańskiego, od lat zawodowo zajmuje się tematyką społeczeństwa obywatelskiego. W latach 2008-2014 była wiceprezes Centrum Wolontariatu w Gdańsku, od 2015 do 2019 roku pełniła rolę prezesa organizacji. Wolontariat to jednak nie tylko jej życie zawodowe, ale również największa pasja. Jak sama przyznaje, przygodę z politykę rozpoczęła właśnie, aby dać głos organizacjom pozarządowym i otworzyć drzwi aktywistom.

Swoją misję realizuje z ramienia partii Polska 2050, z którą związana jest od początku jej działalności. Podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku Agnieszka Buczyńska była członkinią Komitetu Wyborczego Wyborców Szymona Hołowni. Koordynowała również wolontariat w trakcie kampanii. W 2022 roku została członkinią zarządu partii, w której pełni rolę wiceprzewodniczącej i sekretarz generalnej.

W zeszłorocznych wyborach parlamentach Agnieszka Buczyńska startowała z pierwszego miejsca listy Trzeciej Drogi w okręgu gdańskim. Uzyskała ponad 35 tysięcy głosów i dostała się do Sejmu. W grudniu została mianowana ministrą do spraw społeczeństwa obywatelskiego. Dodatkowo objęła również stanowisko przewodniczącej Komitetu do Spraw Pożytku Publicznego.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego będą mieli okazję wysłuchać wykładu Pani Minister pod tytułem „Społeczeństwo obywatelskie — od partycypacji po stanowienie prawa”.  Zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniu, które odbędzie się 15 stycznia, o godzinie 9:45 na Wydziale Nauk Społecznych, w sali S208.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *