Spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim

Tomasz Tomaszewski / Źródło: Materiały prasowe

W czwartek, 16 listopada na Wydziale Nauk Społecznych  odbędzie się spotkanie z  fotografem Tomaszem Tomaszewskim. Jest współpracownikiem magazynu National Geographic i wykładowcą warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego zdjęcia były prezentowane  na wystawach m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii, Niemczech, Izraelu czy Holandii.

Fotoreportaże jego autorstwa publikowane były w The New York Times, Time, Paris Match, Die zeit i Elle. Juror najpopularniejszego konkursu fotografii prasowej Word Press Photo. Autor książek: Cyganie polscy (1982), Ostatni. Współcześni Żydzi polscy (1993), W poszukiwaniu Ameryki (1994), W Centrum (2003). W lutym 2023 roku ukazała się jego nowa książka pod tytułem: The World is Where You Stop. Jest ona kwintesencją  50-letniej twórczości fotografa. 150 nigdy wcześniej niepublikowanych wielkoformatowych zdjęć przedstawia świat widziany oczami  Tomaszewskiego. Pełna kompozycja stanowi refleksję nad współczesnym człowiekiem i otaczającym go światem.

Zachęcamy do zapozania się z twórczością niekwestiowanego mistrza fotografii. Wykład odbędzie się o godzinie 10:00 w auli s 207. Otwarcie wystawy “Świat jest tam, gdzie się zatrzymałeś” nastąpi o godzinie 12:00 w Galerii 301 PhotoMedia+ (poziom 300). Wystawę będzie można podziwiać aż do 31 stycznia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *