Nadchodzi 13. edycja konkursu dla kół naukowych StRuNa

konkurs StRuNa - scena

Fot. Fundusz Pomocy Studentom

Fundacja Fundusz Pomocy Studentom organizuje 13. edycję konkursu dla kół naukowych StRuNa. Do konkursu mogą zgłosić się koła, które w okresie od 1 października 2022 r. do 30 września 2023 r. zrealizowały projekty z dowolnych dyscyplin naukowych. Zgłoszenia można przesyłać do północy 19 października bieżącego roku.

Kategorie konkursu

Fundusz Pomocy Studentom nagrodzi koła naukowe nie tylko za pojedyncze przedsięwzięcia, ale również całokształt działalności na przestrzeni ostatniego roku. Kategorie konkursu przewidziane dla pojedynczych projektów prezentują się następująco:

• Projekt Roku 2023,
  • StRuNa-Tech 2023,
  • StRuNa-Science 2023,
  • StRuNa-Med 2023,
  • StRuNa-Human 2023,
  • StRuNa-Art 2023,
  • StRuNa-Eko 2023,
  • Konferencja Roku 2023.

Koła zabiegające o uznanie za całokształt działalności mogą się zgłosić w kategoriach:

• Koło Naukowe Roku 2023,
  • Debiut Roku 2023,
  • StRuNa-Media 2023.

Dodatkowo przewidziana jest również nagroda dla Opiekuna Naukowego Roku 2023.

Zgłoszenia

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić jeden z trzech dostępnych na stronie organizatora formularzy. Pierwszy formularz służy do zgłaszania konkretnych projektów, drugi formularz  przeznaczony jest do zgłaszania kół za całokształt ich działalności. Dostępny jest również oddzielny formularz do zgłaszania opiekunów naukowych.

Finał konkursu

Rywalizacja w każdej kategorii konkursu ma charakter dwuetapowy. W kategoriach projektowych, w ramach drugiego etapu odbędą się występy przed kilkunastoosobowym jury. 18 listopada reprezentanci kół naukowych (maksymalnie trzy osoby) otrzymają 500 sekund na zaprezentowanie projektu na scenie w Warszawie. Po zakończeniu występów odbędą się narady jury. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone tego samego dnia podczas uroczystej gali finałowej.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora.