STUDnIÓWKA, czyli wydarzenie kulturalne w formie balu maturalnego dla studentów!

STUDnIÓWKA – wydarzenie dla studentów w formie balu maturalnego (fot.: materiały promocyjne; facebook.com/StudenckiZespolOrganizacjiEventow)

Czasu nie cofną, ale chcą wypełnić symboliczny okres studniówek, który mógł ominąć naprawdę wielu z Was! Teraz można to nadrobić! Już 24 kwietnia o godzinie 19.00 w Starym Maneżu odbędzie się „STUDnIÓWKA”, czyli wydarzenie kulturalne w formie balu maturalnego dla studentów!

Okazja do wypełnienia braku studniówkowych wspomnień

Okres studniówek już za nami, masa nauki i przygotowań, matura coraz bliżej… W tym przypadku jednak nie chodzi o tegorocznych maturzystów. W czasie pandemii COVID-19 przez dwa lata w szkołach średnich nie odbywały się tradycyjne bale maturalne. Obecni studenci I i II roku nie mieli okazji wzięcia udziału w klasowej zabawie, która rozpoczyna się polonezem i wyznacza symboliczny studniowy czas do egzaminu dojrzałości. Gra słów zawarta w nazwie wydarzenia „STUDnIÓWKA” odnosi się z jednej strony do formy wydarzenia inspirowanej balem maturalnym a z drugiej do jego adresatów, czyli studentów.

Studniówka w studenckim wydaniu

W „STUDnIÓWCE” komponent integracyjny i kulturalny jest niezmiernie ważny. Oprócz stworzenia świetnej atmosfery do zabawy organizatorzy proponują także wartościowy program artystyczny. Będzie współtworzony przez studentów, zaprezentuje ich działania w różnych dziedzinach. Wśród skojarzeń związanych ze studniówką, obok wspomnianego już poloneza, pojawiają się zdjęcia klasowe, przemówienia dyrekcji, a także występy artystyczne. Wszystkie te elementy będą odtworzone w studenckim wydaniu! Do wspólnych fotografii zaproszeni zostaną przedstawiciele poszczególnych kierunków. Całość rozpocznie się od poloneza, którego poprowadzą tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca UG „Jantar”. Motywujące przemówienie wygłosi Rektor Uniwersytetu Gdańskiego. W części artystycznej zaprezentują się wykonawcy, których możecie znać z ostatnich edycji MEGAFONu. Na wszystkich gości czekać będą konkursy z nagrodami, wybór Króla i Królowej balu, zabawa przy świetnej muzyce, a także wiele innych niespodzianek. Wszystko to na pewno zaskoczy obecnych w Starym Maneżu studentów! Wydarzenie wynagrodzi studentom brak tradycyjnej przedmaturalnej studniówki i na długo zapadnie im w pamięć!

Czy Ty już masz swoją wejściówkę?

Dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego wejściówki kosztują 60 zł. Dla osób z innych uczelni cena to 80 zł. Bezpośredni odnośnik do biletów znajduje się TUTAJ. Więcej szczegółów w wydarzeniu „STUDnIÓWKI” w serwisie Facebook oraz w mediach społecznościowych SZOE ACK UG na Facebooku i Instagramie. Organizatorem wydarzenia jest Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator”, a także Studencki Zespół Organizacji Eventów. Partnerami imprezy są: Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, magazyn studencki CDN oraz Radio MORS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *