„Koncert w Ciemności” – wielodoznaniowe wydarzenie muzyczne

fot. plakat Patryk Marcinkowski (plakat od ARTura Moona)

Wyobraź sobie przestrzeń, w której możesz doświadczyć muzykę całym/ą sobą. Zamykasz oczy, słyszysz pierwsze brzmienia, którymi się delektujesz. Świadomie odbierasz strukturę dźwięków i zagłębiasz się we własny świat emocji i uczuć. Kolejne kompozycje muzyczne przepływają i krążą w Twoim ciele, a Ty poddajesz się tej muzyce. W końcu pozwalasz sobie na odpoczynek, relaks, bycie tu i teraz. Zabrzmiało nierealistycznie, prawda? A co jeśli napiszę, że ten nierealistyczny opis jest możliwy do zrealizowania.

ARTur Moon zaprasza na nowatorskie wydarzenie muzyczne: „Koncert w Ciemności”, które odbędzie się 25 marca w Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Artysta zagra na środku sali koncertowej, użyje nie jednego a dwóch fortepianów jednocześnie, posłuży się gongiem i innymi instrumentami. W trakcie wydarzenia muzycznego możemy usłyszeć muzykę z pogranicza neoklasyki, free-jazzu, muzyki klasycznej, chillout’owej, new-age, filmowej. Słuchacz będzie mógł wyłączyć zmysł widzenia i w pełni zaufać zmysłowi słuchu. Nagle wszystko, co znajdzie się wokół, na zewnątrz, będzie mogło przestać być obiektem pożądania.

fot. Paul Lazniak (zdjęcie od ARTura Moona)

ARTur Moon

Pianista koncertowy, kompozytor, improwizator i wizjoner, który występuje na światowych scenach muzycznych: USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Grecji, Francji, Szwajcarii, Niemczech, Rosji, Litwie, Malcie, Cyprze, Serbii, Gruzji, Indonezji i Filipinach.

Wirtuoz, malarz muzyczny posiadający własny styl i autorską formułę koncertów. Fani okrzyknęli artystę: Piano Healerem. Określenie nawiązuje do wewnętrznych przemian, których doświadcza słuchacz w trackie i po koncercie. Odbiorca może uwierzyć w uzdrawiającą moc sztuki. Wibracje, które powstają, zbliżają do siebie: kompozytora i słuchacza. Pozwalają na zbudowanie głębokiej więzi, połączenia muzycznego. Artysta wykorzystuje Wszechświat jako inspiracje do pracy twórczej. ARTur Moon zachęca do podróży wewnątrz i czerpania z niej jak najwięcej. Owocem drogi jest poczucie spójności ze sobą samym i otaczającym nas Wszechświatem.

Każdy „Koncert w Ciemności” jest niepowtarzalny, ponieważ nigdy nie wybrzmią te same kompozycje na scenie, dźwięki nie zostaną przedstawione w identyczny sposób. Artysta poddaje się w pełni improwizacji muzycznej i działa hipnotyzująco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *