Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

źródło: ug.edu.pl

W dniach 2.12-4.12 w Katowicach odbyła się trzynasta edycja Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, która skupiła blisko 650 studentów reprezentujących osiem miast (Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawa i Wrocław).

Reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego występowali pod nazwą AZS Gdańsk, wspólnie osiągnęli wspaniałe wyniki. Poza Uniwersytetem Gdańskim pod szyldem AZS-u wystąpili również studenci Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Podczas igrzysk wszyscy reprezentanci uczestniczyli w 9 dyscyplinach – indywidualnych i zespołowych – były to biegi przełajowe, ergometr wioślarski, futsal, koszykówka kobiet, koszykówka mężczyzn, piłka siatkowa kobiet, piłka siatkowa mężczyzn, pływanie i tenis stołowy.

Drużyna siatkówki kobiet Uniwersytetu Gdańskiego wygrała wszystkie rozegrane mecze, tym samym zdobywając złoty medal. Zawodniczki pod przewodnictwem trenera Adama Miotka nie dały odetchnąć swoim przeciwniczkom ani na chwilę. Pokazały prawdziwą moc już od samego początku, wygrały wszystkie mecze grupowe 2:0 w setach. Następnie w półfinale rozegrała się zacięta walka na korzyść naszych reprezentantek. Pokonały one AZS Kraków 2:1 w setach. Mecz o złoto okazał się dużo łagodniejszy i zakończył się wygraną 2:0 (15:11, 15:8). Drużyna mężczyzn również zajęła wysokie, bo piąte miejsce w klasyfikacji Igrzysk.

Oprócz tego drużyna koszykarska kobiet zapewniła nam również sporo emocji. Trenowane przez Włodzimierza Augustynowicza zawodniczki pokonały w grupie drużynę z Wrocławia, jednak przegrały w pojedynku z AZS Warszawa, którym uległy także w finale. W półfinale natomiast nasz zespół pokonał AZS Kraków 19:9.

W konkurencjach indywidualnych spośród reprezentantów UG najwyższy stopień podium zajęła Pola Wawrzyniak – w ergometrze wioślarskim w kategorii lekkiej.

Brązowy medal w klasyfikacji OPEN zdobyła Aleksandra Warachewicz. W tej samej kategorii, blisko podium, była Martyna Szyperska, która zajęła 4. miejsce. W kategorii lekkiej mężczyzn 5. miejsce zajął Fryderyk Sobecki.

Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej była niezwykle zacięta, dwie najlepsze drużyny AZS Warszawa i AZS Kraków zremisowały ze sobą z liczbą punktów 80,5. O końcowym rezultacie musiała zadecydować ilość wygranych konkurencji. AZS Warszawa obroniła tytuł najlepszej drużyny dzięki aż czterem wygranym dyscyplinom. Na trzecim miejscu uplasował się AZS Gdańsk. Gratulujemy wszystkim!

Klasyfikacja generalna:

1. AZS Warszawa (80,5 pkt)

2. AZS Kraków (80,5 pkt)

3. AZS Gdańsk (69 pkt)

4. AZS Katowice (68 pkt)

5. AZS Poznań (56 pkt)

6. AZS Lublin (49 pkt)

7. AZS Łódź (42,5 pkt)

8. AZS Wrocław (33,5 pkt)

Więcej informacji o zwycięzcach poszczególnych kategorii można znaleźć tutaj.