AZS UG wicemistrzem 1. Ligi Kobiet

Fot. www.facebook.com/koszazsug

11 maja odbył się trzeci mecz finału rozgrywek 1. Ligi Kobiet w koszykówce. AZS UG mierzyło się z Iodicą TopMarket MKS Pruszków. Niestety reprezentantki Uniwersytetu Gdańskiego przegrały 48:71.

Zawodniczki AZS UG w tym sezonie dotarły do finału, pokonując po drodze takie zespoły jak Wisła CanPack Kraków lub Grot F&F Automatyka Pabianice. W finale czekał na nie zespół Iodica TopMarket MKS Pruszków, który przegrał tylko jedno spotkanie podczas rundy zasadniczej. Stawka spotkania nie była byle jaka, zwycięzca zapewniał sobie prawo udziału w Energa Basket Lidze Kobiet.

Pierwszy mecz w Pruszkowie zakończył się wynikiem 82:73 dla gospodarzy, natomiast rewanż rozegrany na Miejskiej Hali Sportowej w Gdańsku AZS UG wygrał 66:62. Do wyłonienia zwycięzcy tej rywalizacji potrzebny był zatem trzeci mecz, który miał miejsce w ubiegłą środę w Hali Znicz w Pruszkowie.

Widowisko przez długi czas było wyrównane. Jednak w drugiej połowie przyjezdne z Gdańska wyraźnie nie nadążały za przeciwniczkami. Drugą część spotkania zespół z Mazowsza wygrał ponad 20 punktami przewagi i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 71:48. Zawodniczki AZS UG ostatecznie musiały obejść się smakiem i o awans powalczą w przyszłym sezonie, czego oczywiście im życzymy.

Finał 1. Ligi Kobiet

1 mecz: Iodica TopMarket MKS Pruszków 82:73 AZS Uniwersytet Gdański

2 mecz: AZS Uniwersytet Gdański 66:62 Iodica TopMarket MKS Pruszków

3 mecz: Iodica TopMarket MKS Pruszków 71:48 AZS Uniwersytet Gdański

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 3 =