Co nowego w Klubie Żak? — przegląd najbliższych wydarzeń

Źródło: Facebook – Klub ŻAK

Majówka już minęła, a do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, mimo to pogoda za oknem z pewnością zachęca do aktywnego spędzania czasu. Z pomocą przychodzi Klub Żak, który organizuje wiele ciekawych wydarzeń kulturowych, a jeśli chcecie wiedzieć, co aktualnie się tam dzieje, zapraszam na przegląd najbliższych wydarzeń.  

 

Źródło: klubzak.com.pl

Seans filmowy — Chungking Express  

Film w reżyserii Wong Kar-Waia, wyprodukowany w Hongkongu w 1994 roku. Opowiada historie dwóch policjantów, którzy zostali porzuceni przez swoje narzeczone. Jeden z nich nie może sobie z tym poradzić i przez miesiąc żyje w nadziei, że ukochana wróci. Po upływie tego czasu bohater postanawia zakochać się w pierwszej kobiecie, która wejdzie do baru. Okazuje się, że jest to tajemnicza kobieta w blond peruce i płaszczu przeciwdeszczowym. Czy tym razem los przyniesie mu szczęście…? 

Drugi policjant, od którego również odeszła narzeczona, regularnie przychodzi do baru. Jest tak samotny, że nie zauważa pracownicy, która wydaje się być w nim zakochana. Kobieta przypadkiem wchodzi w posiadanie kluczy od jego mieszkania i pod jego nieobecność zakrada się tam i robi porządki. Czy dojdzie do ich spotkania i jak potoczy się ich los…? 

Seanse filmowe odbywają się w sali kinowej Klubu Żak od 13 do 15 maja o godzinie 16:00. 

Źródło: klubzak.com.pl

Seans filmowy — Trzy Piętra  

Film w reżyserii Nanni Moretti, wyprodukowany w 2021 roku, swoją premierę w Polsce miał 6 maja 2022 roku. Opowiada historie ludzi, mieszkających w jednym budynku — małżeństwo z kilkuletnią córką, kobieta z noworodkiem, której zajęty pracą mąż nie dotarł nawet na poród, małżeństwo emerytów, które zmaga się z pierwszymi objawami demencji starczej oraz małżeństwo sędziów, których dwudziestokilkuletni syn zmaga się z problemami z prawem. „Trzy piętra to przede wszystkim film o pokoleniach”.  

Seanse filmowe odbywają się w sali kinowej Klubu Żak od 13 do 15 maja o godzinie 18:00. 

Źródło: klubzak.com.pl

Wystawa malarstwa Anny Kwiatkowskiej — Flary, nurty, przepływy 

Autorka w swojej wystawie prezentuje malarstwo abstrakcyjne. Za pomocą barw przedstawia nie tylko żywioły występujące w przyrodzie, takie jak nurt niebezpiecznej rzeki, ale także łączy je z kolorami flar z zamieszek ulicznych. „W swoich pracach malarskich skupia się na warstwie emocjonalnej, która wynika z napięć społecznych, ale również na przełamywaniu swoich wewnętrznych granic, również tych kulturowo przypisanych kobiecie/malarce”.  

Wystawę można oglądać w Galerii Klubu Żak od 12 maja do 12 czerwca w godzinach 10:00-19:00

Źródło: klubzak.com.pl

Seans filmowy — Rytmy Casablanki 

Film w reżyserii Nabil Ayouch, wyprodukowany w 2021 roku, swoją premierę w Polsce miał 13 maja 2022 roku. Opowiada historię byłego muzyka, który przybywa do Casablanki i zostaje nauczycielem hip-hopu w domu kultury w robotniczej dzielnicy miasta. Zajęcia, które prowadzi, zachęcają młodzież do otworzenia się i pisania o swoich doświadczeniach. Z czasem różnice, jakie ich dzielą, zacierają się, a bohaterowie zaczynają tworzyć wspierającą się społeczność.  

Seanse filmowe odbywają się w sali kinowej Klubu Żak od 13 do 26 maja. 

Więcej szczegółowych informacji o zbliżających się wydarzeniach, dostępnych na stronie Klubu Żak.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + dwa =