Nocne spotkanie z kulturą

https://unsplash.com

Noc Muzeów w Trójmieście to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji kulturalnych i zabytkowych obiektów w wybranym dniu w godzinach nocnych w korzystnych cenach.

17. odsłona  Europejskiej Nocy Muzeów odbędzie się 14 maja 2022 roku! Roz­po­cznie się o godz. 19.00. Ostat­nie wej­ście na sale wystawowe będzie moż­liwe o godzinie 23.50. Bilety będą darmowe lub dostępne za symboliczną złotówkę. W ramach tego­rocz­nej edy­cji Nocy Muzeów zwie­dzić będzie można 6 oddzia­łów Muzeum Gdań­ska, w tym pre­mie­rowo Gdań­ską Gale­rię Malar­stwa w Dwo­rze Artusa. Do wydarzenia przystąpi 45 obiektów kulturowych na terenie Pomorza.

http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/

Uniwersytet Gdański

Na instytucie Archeologii i Etnologii UG (ul. Bielańska 5, Gdańsk) odbędą się warsztaty dotyczące odpowiedniej pielęgnacji roślin oraz ich zastosowania. W ramach programu przewidywana jest m.in. akcja wymiany roślin, warsztaty z malowania doniczek, wykłady na temat zwierząt w kulturach tubylczej Amazonii, wystawy oraz stoiska z ziołami i roślinami. Wstęp jest bezpłatny.

Europejskie Centrum Solidarności

W tym roku ECS organizuje:

  • Wystawę stałą ECS. Wystawa stała ECS zaprasza zwiedzających w pasjonującą podróż po Polsce, Europie i świecie takimi, jakimi były, począwszy od zakończenia II wojny światowej, a skończywszy na współczesności. Opowiada o ludziach, którzy znaleźli się po dwóch stronach żelaznej kurtyny i o wielkiej historii, której bieg postanowili zmienić. Usłyszysz o polskiej drodze do wolności, zwycięstwie Solidarności oraz zmaganiach z ustrojem komunistycznym obywateli innych krajów.
  • Edukacyjną Grę Rodzinną, Miło Cię Poznać. Przechodząc z punktu do punktu, uczestnicy gry będą rozwiązywać zadania, przy okazji poznając różne kultury i narodowości.
  • Konkurs Czytelniczy, Nocne Buszowanie w Bibliotece. Odwiedzając bibliotekę ECS, będzie można odpowiedzieć na pytania dotyczące jej księgozbioru i wygrać pakiet książek.
  • Pokaz filmów dokumentalnych w mediatece, Droga do Europy. Zostanie wyświetlony cykl filmów dokumentalnych, ukazujących drogę do wolności, niepodległości i suwerenności byłych republik radzieckich.

Wśród innych miejsc na mapie Nocy Muzeów są między innymi: Muzeum Sopotu, Dar Pomorza, Ratusz Staromiejski, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Dom Uphagena, Dwór Artusa, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie i wiele, wiele więcej…

Źródło informacji: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 11 =