Gdzie grać w tenisa w Trójmieście

fot. kiroko91

fot. kiroko91

Sopot ma okazję ponownie stać się kolebką tenisowych mistrzów. W sierpniu odbędą się światowe zawody rangi challengera, a w ciągu pięciu kolejnych lat – prestiżowe turnieje ATP. Jeżeli chcesz dołączyć do grona mistrzów, to na naukę gry w tenisa nigdy nie jest za późno!

Emocje związane z Halowymi Mistrzostwami Świata w Lekkoatletyce już dawno za nami, jednak Sopot nie zamierza spocząć na laurach i już myśli o organizacji kolejnych wielkich imprez sportowych. Na specjalnej konferencji prasowej, prezydent Sopotu Jacek Karnowski zapowiedział, że do miasta powróci wielki tenis. W sierpniu tego roku odbędzie się turniej rangi challengera (z pulą nagród w wysokości 150 000 dolarów). Prezydent złożył także deklarację powrotu do serii bardziej prestiżowych turniejów rangi ATP (organizowanych przez Association of Tennis Professionals). W ciągu trzech lat – ATP World Tour 250 (seria składa się z 40 turniejów, w których każdy zwycięzca otrzymuje 250 punktów do rankingu ATP Entry System), a  za pięć lat ATP World Tour 500 (11 turniejów, z pulą 500 punktów).

Rafael Nadal – numer 1. w światowym rankingu ATP (fot. mirsasha)

Rafael Nadal – numer 1. w światowym rankingu ATP (fot. mirsasha)

Sopot ma długą tradycję organizowania turniejów tenisowych. Podczas zawodów z cyklu ATP Idea Prokom Open oraz Orange Prokom Open na sopockich kortach grały takie gwiazdy tenisa jak Gaël Monfils, Nikolay Davydenko, Tommy Robredo, David Ferrer, Guillermo Coria czy José Acasuso.

Warto zaznaczyć, że to właśnie w Sopocie w 2004 roku swój pierwszy turniej ATP w grze pojedynczej wygrał Rafael Nadal – obecnie najlepszy tenisista na świecie. Kto tym razem rozpocznie drogę na szczyt tenisowej kariery od kortów w Sopocie?

Gdzie grać?

W tenisa można grać na różnych kortach. Różnią się one nawierzchnią, i co za tym idzie, szybkością i odbiciem piłki. Są korty pokryte naturalną lub sztuczną trawą, gdzie piłka po niższym odbiciu nabiera szybkości. Przeciwieństwem kortów trawiastych są korty ziemne (ceglana mączka), gdzie piłka odbija się wyżej i z mniejszą prędkością. Korty twarde (betonowe, asfaltowe lub akrylowe) charakteryzują się szybszym i średnio wysokim odskokiem piłek.

Korty tenisowe na gdańskiej Zaspie cieszą się popularnością wśród mieszkańców nawet w pochmurne dni

Korty tenisowe na gdańskiej Zaspie cieszą się popularnością wśród mieszkańców nawet w pochmurne dni

Na początek można potrenować odbicia piłek przy specjalnej ściance (bardzo często znajdują się przy kortach) lub zwykłym murze. Jeżeli zdecydujesz się wyjść na kort to warto wybrać nawierzchnię asfaltową, ponieważ są najczęściej spotykane na osiedlach i wynajęcie ich jest najtańsze. Bardzo często bywają udostępniane za darmo, np. na gdańskiej Zaspie-Młyniec są dwa korty (ul. Dywizjonu 303 i ul.Pilotów). Jak mówi jeden z graczy – Są one bardzo popularne wśród mieszkańców. 

Jeśli najdzie Was ochota na sprawdzenie innych nawierzchni, przygotowaliśmy dla Was przegląd ofert kortów tenisowych w Trójmieście.

Korty AZS
Gdańsk, ul. Jana Uphagena 25

Od poniedziałku do czwartku koszt jednogodzinnej gry wynosi dla młodzieży i członków AZS po okazaniu legitymacji szkolnej, AZS lub ISIC, do godziny 15:00 – 15 zł, a po 15:00 – 25 zł (pozostali gracze odpowiednio 20 zł i 30 zł)
Od piątku do niedzieli koszt gry wynosi przez cały dzień 15 zł dla młodzieży i członków AZS, a dla pozostałych chętnych – 20 zł.

Body Club
Gdańsk, ul. Subisława 37

Od poniedziałku do piątku koszt wynajęcia kortu wynosi 15 zł (w godz. 8:00-14:00) albo 25 zł (w godz. 14:00-21:00). W weekendy i święta opłata jest stała za cały dzień i wynosi 25 zł. Sprzęt wypożyczany jest do gry bezpłatnie.

Podleśna 
Gdańsk, ul. Podleśna

W tygodniu, do godziny 15:00 koszt jednogodzinnej gry wynosi 15 zł, a później 25 zł. Studenci i uczniowie za grę w tym terminie płacą tylko 10 zł! W weekend stawka wynosi 20 zł.

MOSIR REDA
Reda, ul Łąkowa 59

Korty czynne są od 8 do 21. Koszt wynajęcia kortu wynosi 15 zł/h. Dodatkowym wyposażeniem dla grających w tenisa jest ścieżka tenisowa idealnie nadająca się do ćwiczeń.

Korty Tenisowe “Wybrzeże”
Gdynia, ul. Spółdzielcza 1 (Koło CH “Klif”)

Koszt jednogodzinnego wynajęcia kortu wynosi 25 zł. Szkółka oferuje także indywidualne lekcje gry tenisa w cenie 60 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *