Ponadczasowe gry planszowe

Wiele osób może myśleć, że w dzisiejszych czasach mało kto spędza wolne chwile na graniu w gry planszowe, mogą one wydawać się przestarzałą lub nudną formą rozrywki. Ku wielkiemu zaskoczeniu – mimo upływu lat są one nadal obecne w życiu młodych osób, co więcej, ciągle powstają nowe wersje oryginalnych gier.  

Źródło: Empik.com

Monopoly 

Tej gry raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Oryginał został opatentowany już w 1935 roku i bez wątpienia do dziś jest ulubieńcem wielu graczy. Mimo to  powstało kilka nowych wersji, takich jak Monopoly Toy Story, Monopoly Rick and Morty, a nawet Monopoly Dom z Papieru. W tak wielu opcjach, każdy wybierze coś dla siebie, dlatego z pewnością Monopoly zasługuje na miano ponadczasowej gry planszowej.  

Źródło: Empik.com

Jenga 

Gra dla miłośników wyzwań zręcznościowych. Jej wielkim plusem są proste zasady, a oprócz zwykłej wersji możemy cieszyć się także Jenga Tetris, w której typowe klocki zostały zastąpione elementami o różnych kolorach i kształtach, tak jak w kultowej grze Tetris. Dostępna jest też urozmaicona wersja gry, pod nazwą Jenga Boom, w której podstawą wieży z klocków jest bomba. Gracze oprócz stabilności muszą również pilnować czasu, aby uniknąć eksplozji wieży. Niewątpliwie jest to gra warta uwagi, bez względu na to, którą wersję się wybierze, dostarczy ona wielu emocji.  

 

 

Źródło: Empik.com

Scrabble 

Gra wymyślona w 1931 roku stała się najpopularniejszą grą słowną na świecie. Mimo iż zmusza graczy do myślenia, oprócz celów edukacyjnych, może być też świetną zabawą. O tym, iż gra ma wielu fanów na całym świecie, świadczy fakt, że organizowane są Mistrzostwa Polski w Scrabble. Myślę, że warto chociaż raz spróbować swoich sił w tej grze, a kto wie, może na liście rankingowych graczy pojawi się ktoś nowy?

 

Źródło: Empik.com

Ego 

Najmłodsza w porównaniu do pozostałych, ale nie powinna być przez to pominięta. Jest to gra towarzyska, dostępna w wielu wersjach, takich jak: Ego Emocje, Ego Family, Ego Love czy Ego Pictures. Plusem gry są proste zasady, a także fakt, że podczas rozgrywki gracze mogą sprawdzić swoją wiedzę o sobie nawzajem lub dowiedzieć się czegoś nowego. Gra definitywnie jest świetnym sposobem spędzenia czasu w gronie znajomych, a ciekawe pytania dostarczą wielu emocji.  

Jak widać popularne gry nie muszą być nudne ani przestarzałe. Ich nowe wersje pozwolą każdemu wybrać coś dla siebie, a oryginały, mimo upływu lat nadal znajdują swoich sympatyków.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *