Fundacja Widzialne pierwszym gościem projektu Tabula Rasa 

Już w najbliższy wtorek 21 grudnia o godzinie 16 w Radiu MORS będzie można posłuchać wywiadu z Olą i Julią z Fundacji Widzialne. Dziewczyny odpowiedziały na wiele ciekawych pytań zadanych przez Kalikstę Bucholc. 

Fundacja Widzialne – Zmiana jest kobietą najpierw istniała jako Zajmijcie się pandemią i protestowała przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Z czasem zamieniła się w fundację wspierającą kobiety; jej głównym celem jest sprawienie, aby każda kobieta miała poczucie podmiotowości i wpływu na rzeczywistość. Dążą do tego, aby w życiu publicznym było więcej przedstawicielek płci żeńskiej. Ponadto chcą, by w Polsce wszystkie osoby, bez względu na płeć, były traktowane równo i dysponowały pełnią praw – by były widzialne w przestrzeni publicznej. 

W ramach projektu Tabula Rasa Aleksandra Łoboda i Julia Landowska w rozmowie z Kalikstą Bucholc opowiedziały o tym, jak powstała Fundacja Widzialne. Powiedziały także, czym jest dla nich feminizm, jak obecnie wygląd sytuacja kobiet w Polsce i o innych interesujących kwestiach. 

Do odsłuchania rozmowy zapraszamy już we wtorek 21 grudnia o godzinie 16!  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + trzy =