Klub Filmowy Kosmos zaprasza na seans „Królowej Kier”!

fot. Pexels

Od 5 listopada w Scenie Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury co piątek organizowane są fascynujące seanse filmowe wraz z dyskusją. Klub Filmowy Kosmos powraca do nas z drugą już edycją spotkań dla miłośników kina. Co czeka nas w tym tygodniu?

Cotygodniowymi, piątkowymi spotkaniami będziemy mogli cieszyć się do 17 grudnia. Siedziba Sceny Muzycznej przy ulicy Nowiny 2b do tego czasu pozostanie klubem pasjonatów kinowych hitów, gdzie po każdym seansie odbędzie się rozmowa „przy kawie i herbacie”. O wyświetlanych filmach opowiedzą Weronika Orzechowska, Mikołaj Lewalski oraz Wojciech Zeda – filmoznawcy, którzy znani są z pierwszej edycji Klubu Filmowego Kosmos. Do nich dołączy również absolwentka kierunku Wiedza o Filmie i Kulturze Audiowizualnej Uniwersytetu Gdańskiego, Joanna Dołęga.

Wśród pokazywanych filmów możemy wymienić: The Square (reż. Ruben Östlund), Jak Ojciec i Syn (reż. Hirokazu Koreeda), Królowa Kier (reż. May el-Toukhy) oraz Paterson (reż. Jim Jarmusch). Szczegółowy repertuar znajdziecie na fanpage’u Sceny Muzycznej GAK na Facebooku lub w grupie Klubu Kosmos.

Koszt uczestnictwa w jednym spotkaniu to 5 złotych. Bilety można kupić przed poszczególnymi seansami, w kasie Sceny Muzycznej GAK. Podczas ich trwania obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia.

W ten piątek tj. 3 grudnia o godzinie 18.00, Klub Filmowy Kosmos zaprasza na seans Królowej Kier:

Anne (Trine Dyrholm) jest szanowaną prawniczką, która pomaga nieletnim ofiarom molestowania seksualnego. Jej mąż, Peter (Magnus Krepper) to ceniony lekarz. Wysoki ekonomiczny, zawodowy i towarzyski status pozwala im wieść komfortowe życie w eleganckiej posiadłości, w której wychowują córki bliźniaczki. Pewnego dnia w ich domu zjawia się Gustav (Gustav Lindh) – zbuntowany nastoletni syn Petera z pierwszego małżeństwa. Jego obecność obudzi w Anne uśpione pragnienia, podsycane przez spojrzenia, gesty, przypadkowy dotyk. Czy zakazana relacja, w której do zyskania jest chwila erotycznego spełnienia, a do stracenia – wszystko, jest warta ryzyka? (opis dystrybutora kino, źródło: filmweb.pl)

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 15 =