Domowe Targi Książki: przytulność

źródło: instagram wydajenamsie

W dniach 22-28 listopada odbyła się 5 edycja Domowych Targów Książki, zorganizowana przez księgarnie Wydaje nam się oraz Grupę Wydawnictwa Poznańskiego.

Wydarzenie w całości miało miejsce online, a wszystkie spotkania można było obejrzeć na Facebooku. Domowe Targi Książki są skierowane do wszystkich tych, którzy wolą w domowym zaciszu słuchać i komentować rozmów o książkach. Przez cały tydzień można było uczestniczyć w dwóch, trzech tematycznych spotkaniach dziennie. Większość z nich trwała około godziny.

Pierwszego dnia odbyły się trzy spotkania, pierwsze miało charakter wprowadzający, prowadzony przez Barbarę Niżyńską i Zuzannę Marcinowską. Drugi panel dotyczył skandynawskiej literatury dziecięcej, który prowadzony był przez Joannę Zalewską, a gościem była Katarzyna Tunkiel, autorka polskiego tłumaczenia „Pora spać, bo”. Podczas spotkania obie Panie wraz z widzami omawiały m.in. znane wszystkim i ulubione lektury, bajki oraz bohaterów ściśle związanych z Norwegią. Ostatnie spotkanie tego dnia odbyło się z autorkami kryminałów: Joanną Dulewicz, Hanną Greń i Anną Rozenberg.

Kolejne rozmowy dotyczyły książek o klimacie świątecznym, podróżniczych, tych, które „sprawiły, że nasze życie stało się przytulne i lepsze”. Odbyły się także spotkania autorskie z Jackiem Karczewskim autorem „Zobacz ptaka. Opowieści po drodze”, Agatą Przybyłek, autorką kobiecych powieści obyczajowych, komedii romantycznych i dramatów psychologicznych oraz Mają Iwaszkiewicz, autorką „Świnia na sądzie ostatecznym”.

Podczas Targów można było również wysłuchać rozmowy ekspertów recenzowania, wśród których znalazły się dziewczyny z kanału Zaksiążkowane, Nikola prowadząca kanał Dr Book oraz Karolina Borkowska także prowadząca własny kanał na YouTube- ComeBook. Z rozmowy mogliśmy dowiedzieć się jak zacząć pisać własne recenzje książek i w jaki sposób nawiązywać współprace z wydawcami.

Każdy z uczestników mógł czynnie uczestniczyć w panelach poprzez zadawanie pytań gościom, branie udziału w dyskusjach, konkursach czy też quizach zorganizowanych przez prowadzących.

Na stronie księgarni Wydaje nam się z okazji targów można było zakupić książki jak i gadżety z nimi związane w promocyjnych cenach, a do każdego zakupu dodawany był m.in. list z podziękowaniami za zakup i zapraszający do udziału w wydarzeniu.

Dla osób, które zainteresowały się takim nietypowym udziałem w targach jeszcze nic straconego, ponieważ każde ze spotkań jest dostępne w zakładce wydarzenia na Facebookowej stronie księgarni oraz kanale YouTube! A tutaj znajdują się nagrania z poprzednich edycji Domowych Targów Książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *