Spędź najbliższy piątek z Klubem Filmowym Kosmos – zapowiedź seansu „Jak ojciec i syn”

Trwa druga edycja filmowych spotkań z Klubem Filmowym Kosmos. W najbliższy piątek 26 listopada o godzinie 18 seans filmu „Jak ojciec i syn” w reżyserii Hirokazu Koreedy. Dołącz do rozmowy z filmoznawcami!

Po przerwie spowodowanej przez pandemię Klub Filmowy Kosmos wrócił z nowym programem seansów. Podobnie jak podczas pierwszej edycji prelekcje prowadzić będą Weronika Orzechowska, Mikołaj Lewalski, Wojciech Zejda oraz nowa członkini zespołu Joanna Dołęga

W najbliższy piątek odbędzie się seans filmu „Jak ojciec i syn” w reżyserii Hirokazu Koreedy zdobywcy nagrody Złota Palma. Wzruszający dramat poruszający delikatne i skomplikowane zagadnienie, jakim jest rodzina. Koreeda zadaje ważne pytania dotyczące posiadania dzieci – czy więzy krwi są ważniejsze niż przywiązanie do dziecka? czy po tak długim czasie razem, rodzice potrafią wyzbyć się miłości do dziecka, które dotychczas wychowywali? Filmu jest laureatem Nagrody Jury 66. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.

Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko – w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają – obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach. [..] (żródło: filmweb.pl)

 

Koszt pojedynczego spotkania to zaledwie 5 złotych, a bilety można zakupić w kasie Sceny Muzycznej GAK przed seansem. Na wszystkich wydarzeniach związanych z Klubem Filmowym Kosmos będą obowiązywać wszystkie aktualne obostrzenia sanitarne.

Kiedy?

26.11, godz. 18:00

Gdzie?

Scena Muzyczna GAK, ul. Nowiny 2b, Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 3 =