Nowa drużyna AZS Akademia Siatkówki Uniwersytet Gdański

Fot. Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański nie przestaje wspierać sportu. Po stworzeniu Sekcji Sportu Osób z Niepełnosprawnościami i zapowiedzi budowy Centrum Sportowego przyszła pora na siatkówkę. AZS Akademia Siatkówki UG to przedsięwzięcie, które ma umożliwić łączenie studiowania z profesjonalnym sportem.

Projekt jest efektem współpracy Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Gdański z UKS AS Trefl Gdańsk. Jak zapewniają inicjatorzy, nowa drużyna ma odwieść młode zawodniczki od dylematu między sportem a nauką. To możliwość wyboru obu. Wspólne działanie Uczelni i klubu jest też kolejnym krokiem dla rozwoju siatkówki na Pomorzu, a w konsekwencji w Polsce, bo AS Trefl Gdańsk to wyróżniający się punkt na siatkarskiej mapie kraju.

Jako osoby odpowiedzialne za kreowanie sportu na UG staramy się rozwijać nie tylko nasze bieżące projekty, ale również angażować się w nowe ciekawe wyzwania. Tutaj niezwykle istotne jest również to, że posiadane przez nas zasoby ludzkie gwarantują pełną transparentność i profesjonalizm działań. Zarówno Edward Pawlun jak i Adam Miotk dali się poznać jako niezwykle wartościowi i zaangażowani pracownicy. Bardzo się cieszymy, że widzą w Uniwersytecie Gdańskim partnera do realizacji tego niezwykłego siatkarskiego pomysłu – mówi Tomasz Aftański w rozmowie z zespołem prasowym UG, Zastępca Dyrektora CWFiS UG.

W ostatnich tygodniach Uniwersytet Gdański chętnie stawia na sport. W lutym władze uczelni stworzyły sekcję Sportu dla Osób z Niepełnosprawnościami. W marcu informowano o powstaniu nowego Centrum Sportu.