93. Gala wręczenia Oscarów – wszystko, co musisz wiedzieć

town&country.com

Noc wręczenia Oscarów to prawdziwe święto dla wielu kinomaniaków. Ostatni rok nie był łatwy ani dla twórców, ani dla miłośników kina – premiery nie odbywały się, a dostęp do nowych produkcji był utrudniony (szczególnie w mniejszych krajach, w których nie ma dostępu do wielu zagranicznych platform streamingowych). 

2020 rok jednak zakończył się i nadszedł czas podsumowań. Mimo to, że w tym roku niewielu z nas jest tak dobrze zaznajomionych ze stawką Oscarową, jak to było w przypadku poprzednich edycji, to wielkie święto kina wciąż nieprzerwanie wywołuje dreszczyk emocji i wielkie podekscytowanie. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, tegoroczna Gala nie odbędzie się w kluczu znanej już każdemu tradycji. Oto co zmieni się na rozdaniu najważniejszych nagród kina.

Po pierwsze – kiedy?

Dokładna data wręczenia Oscarowych statuetek to 25 kwietnia 2021 roku o godzinie 2:00 czasu środkowoeuropejskiego. Całe dwa miesiące później, niż pierwotnie planowano (początkowo debatowano, czy wydarzenie nie zostanie zupełnie anulowane w tym roku).  Jak donoszą organizatorzy, to spore opóźnienie nastąpiło ze względu na niepewną sytuację epidemiczną, oraz ze względu na wydłużony czas oczekiwania na premiery niektórych filmów w ubiegłym roku.

wikipedia.pl

Już nie tylko Dolby Theatre

Od lat Gala wręczenia najbardziej prestiżowej nagrody w świecie filmu odbywała się wyłącznie na deskach Dolby Theatre w Los Angeles. W tym roku, po raz pierwszy, część wydarzenia ma mieć miejsce również przy Union Station głównej stacji kolejowej LA. Jak dokładnie ma wyglądać podział poszczególnych etapów wręczenia nagród w przypadku takiej podwójnej lokalizacji? Te detale organizatorzy pozostawili dla siebie.

Zaproszeni goście

Organizatorzy Gali, w przeciwieństwie do organizatorów Złotych Globów, nie zgodzili się na zdalny udział nominowanych podczas wielkiego wręczania nagród. Podkreślają, że oprócz nich, oraz wybranych przez nich najbliższych, do Dolby Theatre nie zostali zaproszeni żadni inni goście, a całość zostanie przeprowadzona pod odpowiednim reżimem sanitarnym. Z funkcji prowadzącego zrezygnowano przed dwoma laty i najprawdopodobniej taka funkcja nie zostanie objęta również w tym roku. Nie wiadomo jak zostanie rozwiązana kwestia osób zbierających się przy legendarnym czerwonym dywanie pod Dolby, aby podziwiać zebrane gwiazdy. Pod znakiem zapytania stoi również sam fakt rozwinięcia tegoż dywanu.

canalplus.com

Gdzie oglądać?

Telewizyjna transmisja wraz z komentarzem odbędzie się najprawdopodobniej poprzez stację Canal+.  Niestety, do tej pory nigdzie w Polsce nie istnieje możliwość legalnego obejrzenia rozdania nagród w sieci. Zachęcamy jednak do obserwowania Waszych ulubionych influencerów zajmujących się tematyką kina, którzy mogą organizować komentowanie transmisji na żywo.

Nie od dziś wiadomo, że dobre kino może zdziałać cuda. To niezwykle pokrzepiające, że pomimo trwającej pandemii, takie niepowtarzalne momenty, jak ten wieczór celebracji i uznania dla wielkich dzieł filmowych, wciąż mają miejsce. Pozwólmy tej nocy zadziałać magii kina i rzućmy się ponownie w ten cudowny świat blichtru i świetnej fabuły, zapominając na chwilę o restrykcjach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 18 =