Grammy 2021 – ten wieczór należał do kobiet!

fot. Instagram @theestallion

Stało się! Nagrody muzyczne Grammy rozdane. Gala, choć przez pandemię odbyła się bez publiczności, zrobiła spore wrażenie – na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Dua Lipa, Billie Eilish, Harry Styles i wiele więcej. Nie obyło się też bez królowej – Beyoncé pobiła rekord i została najczęściej nagradzaną artystką w historii.

To najważniejsze muzyczne wydarzenie, którego data została przeniesiona ze stycznia na marzec z powodu COVID-19, w tym roku należało do kobiet. Najwięcej nominacji otrzymała Beyoncé, która ostatecznie zdobyła cztery statuetki (najlepszy teledysk, najlepsze wykonanie R&B, najlepsza piosenka rap, najlepsze wykonanie rap), zostając jednocześnie rekordzistką. Nagrodę za album roku otrzymała Taylor Swift za swój krążek „Folklore”, a nagranie roku zgarnęła młodziutka Billie Eilish za utwór „Everything I Wanted”. Tytuł najlepszego albumu popowego powędrował do płyty Duy Lipy „Future Nostalgia”, najlepszej piosenki rap do Beyoncé i Megan Thee Stallion za „Savage”, a piosenką roku została „I can’t breathe” autorstwa H.E.R.

Gala obfitowała w znakomite występy gwiazd – największe wrażenie zrobiła Dua Lipa, która dała niesamowite show, wykonując piosenki „Levitating” i „Don’t Start Now”. W ciągu 4 dni na YouTube zdobyło ponad 20 milionów wyświetleń. Fani piosenkarki zachwycają się także jej strojem, koło którego mało kto przeszedł obojętnie. Oprócz niej wystąpił m.in. Harry Styles z piosenką „Watermelon Sugar”, Cardi B i Megan Thee Stallion z hitem „WAP”, Doja Cat zaśpiewała „Say So”, Taylor Swift dała ponad 5-minutowy pokaz, gdzie wykonała „cardigan”, „august” i „willow”, a Billie Eilish wraz z bratem dali klimatyczny występ z utworem „Everything I Wanted”. Gospodarzem wydarzenia był komik Trevor Noah.

 

Gala rozdania nagród Grammy od dawna jest krytykowana – także przez najpopularniejsze gwiazdy muzyki. Artyści oskarżają organizatorów między innymi o korupcję. Swoje zdanie wyrazili ostatnio na ten temat m.in. The Weeknd, który mimo wydania jednej z najlepiej sprzedających się płyt “After Hours” w 2020 roku, nie otrzymał żadnej nominacji oraz Zayn Malik – były członek One Direction.

Pełną listę zwycięzców można przeczytać TUTAJ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *