Premiera platformy Nowe Horyzonty VOD!

Ponad 200 starannie wyselekcjonowanych filmów, kino mistrzów, hity światowych festiwali i wyjątkowa oferta dla dzieci. To niektóre propozycje, które znajdą się na platformie Nowe Horyzonty VOD, stworzonej przez zespół Stowarzyszenia Nowe Horyzonty – organizatora MFF Nowe Horyzonty, American Film Festival i MFF Kino Dzieci, we współpracy z dystrybutorem Gutek Film, który jest partnerem projektu.

Ogólnopolska premiera platformy ma miejsce w piątek (26 lutego), tego samego dnia odbywa się również transmisja live spotkania z zespołem Stowarzyszenia Nowe Horyzonty (na facebookowych profilach Nowych Horyzontów i Kina Dzieci), podczas którego organizatorzy opowiedzą o ofercie i mechanizmie funkcjonowania NH VOD.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty powstał w 2001 roku jako miejsce służące prezentacji, mało obecnego wówczas w Polsce, odważnego kina artystycznego, szukającego nowych form wyrazu, wykraczającego daleko poza granice konwencjonalnego filmu. Festiwal od 20 lat jest synonimem kina odważnego, autorskiego, innowacyjnego, wyznaczającego nowe trendy i ścieżki rozwoju kinematografii. Z kolei Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci od 2014 roku udowadnia, że filmy dla młodego widza mogą jednocześnie bawić i przekazywać dobre wartości oraz że kontakt z ciekawym kinem można zacząć już od najmłodszych lat.

Filmy dostępne w ofercie NH VOD nie są wynikiem kalkulacji przeprowadzonych przez bezosobowe algorytmy. Wszystkie tytuły zostały wybrane przez doświadczone kuratorki i kuratorów, którzy od lat przygotowują program wydarzeń Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, selekcjonując filmy z najważniejszych festiwali na świecie – m.in. w Cannes, Wenecji, Toronto i Berlinie.

W ofercie pojawią się m.in. niedostępne na innych platformach VOD trzy zwycięskie filmy ostatnich edycji festiwalu NH:

  • „Metamorfoza ptaków” Catariny Vasconcelos,
  • „Przynęta” Marka Jenkina,
  • „Holiday” Isabelli Eklöf,
  • „DAU. Natasza” Ilyi Khrzhanovskiego i Jekateriny Oertel

…a także filmy mistrzów: Agnieszki Holland, Pedro Almodóvara, Xaviera Dolana, Jima Jarmuscha, Céline Sciammy, Ari Astera, Joon-ho Bonga, Gaspara Noé, Paolo Sorrentino, Michaela Haneke czy Alice Rohrwacher. Katalog filmów będzie regularnie poszerzany, do końca tego roku w ofercie znajdzie się około 500 różnych tytułów! Na NH VOD trafią filmy od Gutek Film i innych polskich dystrybutorów kina artystycznego oraz festiwalowe perły – w wielu przypadkach dostępne ekskluzywnie na platformie Nowych Horyzontów.

Na NH VOD znajdzie się również kilkadziesiąt filmów dla najmłodszych widzów, w tym międzynarodowych przebojów prezentowanych w ramach MFF Kino Dzieci i ekranizacji bestsellerowych książek. Katalog dziecięcy wyróżnia się dopasowaniem każdego tytułu do grupy wiekowej – to rozwiązanie, którego widzowie nie znajdą na żadnej innej platformie online. Każdy z filmów to gwarancja dobrej zabawy dla całej rodziny i impuls do rozmowy na ważne tematy.

Jak korzystać z platformy? Wystarczy wejść na stronę nowehoryzonty.pl/vod (adres będzie aktywny od 26 lutego), wybrać film, założyć darmowe konto (lub zalogować się na istniejące w serwisie nowehoryzonty.pl) i wykupić dostęp. Koszt pojedynczego dostępu zaczyna się od 7,90 zł; za tytuły pokazywane premierowo wystarczy zapłacić 9,90 zł; filmy dostępne ekskluzywnie na NH VOD kosztują 12,90 zł.

Więcej informacji na temat platformy Nowe Horyzonty VOD na oficjalnej stronie i Facebooku festiwalu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + trzy =