Bernie Sanders usiadł i zarobił prawie 2 miliony dolarów

Fot. Flickr.com/Arlineology

Mając 79 lat, Sanders został gwiazdą znaną na całym świecie. Nie musiał napisać żadnego muzycznego hitu, ani wydać bestsellerowej powieści. Wystarczyło, że usiadł.

Siedzący starszy pan w ostatnim czasie stał się hitem Internetu. Zdjęcie mężczyzny ubranego w brązową kurtkę, maseczkę i rękawiczki w krótkim czasie obiegło cały świat. Bernie Sanders, bo o nim tutaj mowa, jest amerykańskim politykiem, od 2007 roku senatorem ze stanu Vermont. Wiosną był on głównym przeciwnikiem Joe Bidena w gonitwie o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich z ramienia partii demokratycznej. Sandersa uznaje się za jednego z przywódców lewicowej strony Demokratów. Od lat niezmiennie głosi swoje poglądy dotyczące równości w społeczeństwie. Chciałby to osiągnąć, wprowadzając europejskie rozwiązania do systemu USA m.in. darmowe studia i ogólnodostępność służby zdrowia. Senator ma ogromne poparcie pośród młodzieży w Stanach Zjednoczonych. Szczególną sławę w ostatnim czasie przyniosło mu zdjęcie, wykonane podczas inauguracji prezydentury Joe Bidena. Zaprzysiężenie każdego prezydenta USA to z jednej strony wielkie wydarzenie polityczne. Jednak z drugiej jest obiektem wielu komentarzy, poświęconych kreacjom założonym przez zaproszonych gości. W tym roku także nie obyło się bez nich. Internauci dostrzegli strój pierwszej damy Jill Biden, wiceprezydent Kamali Harris czy Michelle Obamy. Mimo to całe show skradł właśnie Bernie Sanders. Uchwycono go siedzącego na składanym krzesełku, w maseczce i rękawiczkach. I to właśnie ten element ubioru przyciągnął największą uwagę wszystkich. Podczas uroczystości było zimno, więc senator stosownie do pogody użył ochrony rąk. Ceremonia inauguracji nie była premierą przedstawienia rękawiczek. Uważnie obserwujący życie polityczne w USA mogli je dostrzec już w styczniu 2020 roku podczas ubiegania się o nominacje Demokratów. Historia tych ocieplaczy dłoni rozpoczęła się w stanie Vermont. Kilka lat temu wykonała je nauczycielka Jean Ellis. Okazało się, że rękawiczki pasują idealnie do poglądów senatora dotyczących ochrony środowiska i walki z problemami klimatycznymi. Materiały zastosowane do produkcji zostały pozyskane ze starych swetrów oraz plastikowych butelek pochodzących z recyklingu.

Jednopalczaste wełniane rękawice i ich właściciel szybko stali się obiektem licznych memów i komentarzy. Zdjęcie siedzącego Sandersa błyskawicznie obiegło cały świat i zostało wielokrotnie przerobione przez internautów.

Korzystając z tej fali popularności, polityk stworzył kolekcję ubrań i gadżetów, które zawierają słynną fotografię. Swetry, T-shirty i inne powiązane ze zdjęciem produkty trafiły do sprzedaży w internetowej witrynie wieczorem 21 stycznia. Zapasy produktów wyczerpały się w ciągu trzydziestu minut. Konkretne działanie zaproponowane przez senatora przekuło się w ogromną pomoc charytatywną dla Meals on Wheels. Jest to program pomocowy, który polega na dostarczaniu jedzenia dla potrzebujących osób, które nie mogą samodzielnie kupować produktów ani przygotowywać posiłków, ponieważ są unieruchomione w swoich domach. Meals on Wheels skierowany jest do osób powyżej 60 roku życia. Jest oparty na działaniu prywatnych darczyńców, a także wolontariuszy. Bernie Sanders ogłosił, że na cel charytatywny przeznaczy 1,8 mln dolarów. Kwota została zebrana w ciągu kilku dni akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − cztery =