Ograniczony budżet na prezenty? Nie ma problemu!

flickr.com

Do świąt pozostało jeszcze kilkanaście dni, dlatego to już najwyższa pora, aby zacząć szukać niepowtarzalnych i wyjątkowych prezentów świątecznych dla rodziny i najbliższych. Jednak budżet czasami nie pozwala na większe wydatki. Nieważne czy prezenty będą drogie, czy tanie.

Mały budżet na świąteczne prezenty? Niekoniecznie jest to tragedia. Idealny podarunek nie musi kosztować majątek. Możemy tutaj przywołać słowa piosenki Sylwii Grzeszczak „cieszmy się z małych rzeczy”. Upominek pod choinkę może być bardzo szczególny i miły. Cel obdarowywania jest prosty: osoba, która otrzymuje prezent ma poczuć się szczęśliwa i otoczona miłością. Bardzo często wymieniamy się nimi przy wigilijnym stole, po zakończonej wieczerzy. Niestety co roku pojawia się ten sam problem. Intensywnie zastanawiamy się co kupić bliskim na święta. Bardzo przydatny może okazać się plan działania. Na początku najlepiej dokładnie określmy swój budżet, znajdźmy najlepszy dzień, który możemy przeznaczyć na zakupy (czwartkowe popołudnie, czy może sobotni poranek?) oraz zróbmy wcześniejszy research i zastanówmy się jakie prezenty mogą okazać się najbardziej trafione. Żeby zaoszczędzić trochę czasu, spróbujmy kupić wszystkie w jednym miejscu. Jest wiele sklepów, w których ofercie znajdujemy podarunki świąteczne. Jednak jeśli chcemy poczuć świąteczną atmosferę jeszcze przed pojawieniem się pierwszej gwiazdy, udajmy się do sklepów, które wprowadzą nas w ten klimat przez ozdoby z kolorowych światełek, bombek i łańcuchów. W tym roku szczególnie potrzebujemy spokojnej atmosfery świątecznej, aby uspokoić emocje związane z różnymi wydarzeniami. Pod tegoroczną choinką będą królowały praktyczne prezenty. Dlatego, żeby nie myśleć zbyt długo o zakupach, proponuję kilka prostych lecz bardzo ciekawych pomysłów na gwiazdkowe upominki.

Zimne wieczory i nie tylko. Stopy także marzną na samą myśl o pogodzie panującej na zewnątrz. Z tego powodu warto postawić na klasyk, czyli skarpetki. Ale oczywiście nie jednokolorowe. Wybierzmy te, posiadające różne kolory, wzorki i napisy. W końcu ciepłych i wygodnych skarpetek nigdy dość, szczególnie w zimne wieczory.

Pod kocem, na krześle, z laptopem na kolanach lub na stole. Przez przejście na naukę i pracę zdalną bardzo często zapominamy o prawidłowej postawie ciała. Garbimy się, nadmiernie spoglądamy w dół i siedzimy w nienaturalny sposób. Do tego pojawia się stres. Taka kumulacja może doprowadzić do bólu szyi, karku, a nawet głowy. Ulgę może przynieść masażer karku i szyi. Rozluźnia napięte mięśnie, poprawia ukrwienie i redukuje bolące miejsca. W czasie pandemii i zdalnych zajęć – prezent idealny.

Każdy na pewno zna osobę, która uwielbia podróżować, oglądać filmy, czytać książki lub posiada inne hobby. Propozycją na prezent dla nich jest plakat zdrapka. Dla podróżnika mapa Polski z miejscami do zdrapania. Jeżeli był w jakimś miejscu – drapie, jeśli nie, trzeba to nadrobić. Kolejne plakaty to 100 tytułów filmowych i 100 książek do obejrzenia i przeczytania. Najciekawszy plakat to zdrapka dla smakosza piwa, czyli 100 rodzajów złotego trunku z całego świata. Wielbiciel tego napoju z pewnością będzie zachwycony odkrywaniem smaków Holandii, Japonii czy Kenii.

To tylko niektóre z wielu ciekawych prezentów, które mogą zagościć pod choinkami naszych najbliższych. Warto, aby pod drzewkiem nie leżały jak zwykle: maszynka do golenia, sweter czy zestaw kosmetyków. Podarunek powinien przypominać drugiej osobie, co do niej czujemy, że jest nam bliska. Popatrzmy na sprawę upominków szerzej, a tegoroczne święta będą wyjątkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *