„Mogło być nic”, a będzie nowy album od Kwiatu Jabłoni

Źródło: Instagram.com @kwiatjabloni

Po ogromnym sukcesie debiutanckiej płyty „Niemożliwe” Kwiat Jabłoni zapowiada nowy album! Jego premiera przewidziana jest na 2021 r., a singiel promujący już od miesiąca znajduje się na wszystkich serwisach streamingowych. Pojawiły się też informacje o trasie koncertowej.

Kwiat Jabłoni to zespół tworzony przez rodzeństwo – Kasię i Jacka Sienkiewiczów. Swój pierwszy album, zatytułowany „Niemożliwe”, wydali w 2019 r. Od tamtego czasu ich kariera zaczęła nabierać zawrotnego tempa. Do szerszego grona odbiorców trafili dzięki popularności na YouTube, jaką zdobyła piosenka „Dziś późno pójdę spać” (aktualnie jest to ponad 23 mln odtworzeń). Debiutancka płyta osiągnęła status platynowej i utrzymuje się na liście OLiS od 69 tygodni, zajmując 23. pozycję w ostatnim notowaniu. Zespół wystąpił na Małej Scenie 25. edycji Pol’and’Rock Festiwal. Dzięki licznym głosom sympatyków koncertu, Kwiat Jabłoni zwyciężył w rywalizacji w plebiscycie Złotego Bączka. Wygrana gwarantuje, że zespół po raz kolejny zawita na pola dawnego Woodstocku, grając tym razem na Dużej Scenie.

6 listopada 2020, za pośrednictwem social mediów, zespół poinformował o premierze singla „Mogło być nic, zapowiadającego album o tym samym tytule. Utwór bezpośrednio odnosi się do nagłego wiosennego lockdownu, który okazał się bardzo przytłaczający dla wielu z nas. Podmiot liryczny w zwrotkach opisuje samotność, jakiej doświadczył, wskazuje wady życia z dala od tłumu, do którego był tak bardzo przyzwyczajony, popada w marazm. Refren zaś jest swoistego rodzaju kontrastem. Osoba mówiąca dostrzega w nim korzyści wynikające z ogólnego „zatrzymania się”, chce cieszyć się z drobnych rzeczy oraz stać się bardziej wrażliwą na ludzi z najbliższego otoczenia. Podobnie jak w utworach z poprzedniej płyty, muzyka, będąca tłem do ciepłego głosu Jacka oraz hipnotyzującej wręcz barwy Kasi, oparta jest przede wszystkim na dźwiękach mandoliny i fortepianu. Piosenka wywołała bardzo pozytywne reakcje zarówno fanów zespołu, jak i innych artystów.

„Mogło być nic” ukazało się na YouTube razem z klipem wyreżyserowanym przez Kasię Sienkiewicz. Prace nad drugą płytą trwały blisko dwa lata. Oficjalną datą premiery albumu jest 5 lutego 2021 r. Istnieje już jednak możliwość zakupu płyty w wersji preorderowej. Poza standardową wersją płyty CD, rodzeństwo zapowiedziało wydanie krążka winylowego. Jak sami mówią, bardzo zależy im na tym, by wydanie fizyczne albumu było w maksymalny sposób przyjazne środowisku.

Kadr z teledysku do utworu „Mogło być nic” źródło: youtube.com

Co dość nietypowe w czasach pandemii, Kwiat Jabłoni ogłosił trasę koncertową. Z nowym repertuarem w kwietniu 2021 odwiedzą największe polskie miasta. Wszystkie wydarzenia mają odbyć się w halach, bowiem pozwoli to na przestrzeganie obostrzeń sanitarnych. Kasia i  Jacek wystąpią m.in. w Katowickim Spodku, czy Warszawskim Torwarze. Koncert w Gdańsku zaplanowany został na 10 kwietnia 2021 r. w Ergo Arenie. Sprzedaż biletów na całą trasę ruszyła w poniedziałek 14 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 3 =