UG partnerem GDYNIA E(X)PLORY WEEK 2020

fot. mat. prasowe GEW2020

Gdynia E(x)plory Week 2020 jest już za nami. Tegoroczne wydarzenie, ze względu na sytuację epidemiologiczną, odbyło się w całości w formule online. Rozpoczęło się w środę 25 listopada, natomiast zakończyło w piątek 27 listopada uroczystą galą ogłoszenia Laureatów Konkursu Naukowego E(x)plory.

fot. mat. prasowe GEW2020

Gdynia E(x)plory Week 2020 składał się z 3 modułów: Festiwalu Nauki i Technologii – skierowanego do młodzieży szkolnej, Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory – dla młodych naukowców, którzy brali udział w regionalnych etapach konkursu oraz XI Kongresu E(x)plory – skierowanego do osób związanych z edukacją. Były to zdecydowanie intensywne trzy dni, pełne wiedzy z zakresu technologii i innowacji. Skorzystali z niego przede wszystkim młodzi naukowcy, którzy dopiero są dopiero na początku swojej drogi z nauką. Mieli oni okazję zaprezentować własne rozwiązania, ale również poznać osoby, które w środowisku naukowym są już od lat i stanowią swego rodzaju autorytety. Jednym z nich był gość specjalny – prof. Ada Yonath, noblistka w dziedzinie chemii.

Jaką rolę w wydarzeniu miał Uniwersytet Gdański?

Uczelnia była partnerem wydarzenia. Ponadto jeden z pracowników naukowych, dr Alicja Chmielewska z Zakładu Biologii Molekularnej Wirusów Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed wygłosiła miniwykład pt. „ABC Wirusologii”. Dodatkowo zaprezentowano film przybliżający pracę Oceanografa przygotowany przez Koło Naukowe Oceanografii Operacyjnej Uniwersytetu Gdańskiego. Prace terenowe polegały na poborze różnego rodzaju prób środowiskowych oraz wykonywaniu fotografii podwodnej w rejonie Zalewu Puckiego, przy użyciu ROV (remotely operated vehicle) . Uczelnia na stronie wydarzenia jest również obecna ze swoich spotem promocyjnym pt. „Więcej niż uczelnia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *