Konkurs na artykuł poświęcony sprawie palestyńskiej

fot. flatman.photography

Interesujesz się historią lub wiedzą o społeczeństwie z całego świata? Masz jakieś pojęcie na temat narodu palestyńskiego? To idealna okazja, aby wykorzystać Twoją wiedzę na ten temat! Z okazji Międzynarodowego Dnia Solidarności z Narodem Palestyńskim Ambasada Państwa Palestyny w Polsce ogłasza konkurs dla uczniów szkół średnich oraz studentów na artykuł poświęcony sprawie palestyńskiej.

Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać tekst na jeden z poniższych tematów:

1. Organizacja Narodów Zjednoczonych i jej rola w osiąganiu pokoju na Bliskim Wschodzie.
  2.   Warunki niezbędne do osiągnięcia pokoju w Palestynie.
  3. Uchodźcy palestyńscy i ich prawo do powrotu zgodnie z rezolucjami międzynarodowymi
  4. Turystyka w Palestynie: perspektywy i wyzwania.
  5. Rozwój w Palestynie: przeszkody i wyzwania
  6. Polska pomoc i jej rola w osiąganiu rozwoju obszarów wiejskich w Palestynie.
  7.  Rola komisji i grup parlamentarnych w umacnianiu stosunków dwustronnych: np. Polsko-Palestyńska Grupa Parlamentarna.

Warunki, które musi spełniać tekst:

1. Napisany w języku polskim, czcionka Times New Roman o rozmiarze 14, liczba słów nie może przekraczać 950-1050. Nazwa pliku: Imię_Nazwisko.docx
  2. Przestrzeganie zgodności artykułu z wybranym tematem.
  3. Oryginalność i niepowtarzalność, podanie przypisów źródłowych.
  4. Można dołączyć dowolne zdjęcia, które są związane z pomysłem.
  5. Artykuł powinien być bez błędów ortograficznych i stylistycznych.
  6. Termin nadsyłania prac konkursowych: 25.11.2020 r.

Artykuły należy wysyłać drogą mailową na adres: info@palestine.pl. Wyniki zostaną ogłoszone nie później, niż 15.12.2020r.

Zwycięzca konkursu wygra bilet lotniczy do Palestyny oraz 5-dniowy pobyt ze śniadaniem w hotelu w Betlejem. Wycieczka zostanie zorganizowana w 2021r., po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Autorzy najlepszych artykułów w pozostałych sześciu zagadnieniach otrzymają wyróżnienia oraz nagrodę pieniężną. Powodzenia!