Targi AKADEMIA 2020 i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

Targi AKADEMIA 2020 są świetną okazją zarówno dla tych, którzy już wiedzą gdzie i co chcą studiować, jak i dla tych, którzy nie są jeszcze do końca pewni. Duża liczba wystawców z pewnością przyczyni się do pozytywnych wyborów tegorocznych maturzystów. To także świetna okazja, by lepiej poznać Uniwersytet Gdański – podczas Dni Otwartych uczniowie szkół średnich będą mogli dokładnie zwiedzić każdy wydział oraz porozmawiać ze studentami.

 

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa
i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu, kierowana do uczniów, którzy podejmują decyzje o wyborze kierunku studiów, a także do nauczycieli  i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną uczelni.

Do dyspozycji odwiedzających są stoiska informacyjne największych uczelni z Pomorza i całej Polski oraz szkół pomaturalnych. Swoją ofertę zaprezentuje także Uniwersytet Gdański. W czasie rekrutacji na rok akademicki 2020/2021 Uczelnia oferuje 85 kierunków studiów na wszystkich poziomach kształcenia, a w planach są kolejne. Są to studia odpowiadające na potrzeby rynku, innowacyjne, uwzględniające współczesne cywilizacyjne wyzwania. Wszystkie łączy interdyscyplinarność, a nowe kierunki powstają we współpracy z ekspertami i przyszłymi pracodawcami. Studenci mają możliwość odbywania praktyk w najlepszych, profilowanych instytucjach i przedsiębiorstwach. Rekrutacja na wszystkie kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim rusza w czerwcu 2020 roku.

W czasie Targów AKADEMIA odbędą się spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat matur i odpowiedzą na najtrudniejsze pytania. Będzie można wziąć także udział w warsztatach dotyczących rozwoju ścieżki zawodowej i kariery. Będą to m.in. spotkania na temat zarządzania stresem, przygotowania idealnego CV, sposobów na zakończoną sukcesem rozmowę kwalifikacyjną, opanowywania emocji i planowaniem zawodowej kariery. Odbędą się także próbne matury z chemii, matematyki, biologii, języka polskiego i fizyki (to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju) oraz testy diagnostyczne dla uczniów klas drugich szkoły średniej (matematyka, biologia, chemia).

 

Gdzie: Kampus Oliwa UG

Kiedy: 10-11 marca 2020

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *