Kto zwycięży w „Wojnie o prąd”?

Wiele osób z pewnością kojarzy takie produkcje jak „Glee”, „Earl i ja, i umierająca dziewczyna” czy „American Horror Story”. Twórcą powyższych jest Alfonso Gomez-Rejon, nagrodzony główną nagrodą na Sundance Film Festival w 2015 roku. W Kinie Konesera możemy spodziewać się kolejnej realizacji tego reżysera. Czy „Wojna o prąd” zyska rozgłos podobny do poprzednich produkcji? 

W filmie „Wojna o prąd” poznamy historię Thomasa Edisona (Benedict Cumberbatch), wynalazcy fonografu, silnika prądu stałego i konstruktora pierwszej na świecie elektrowni. Z drugiej strony będzie to opowieść o Nikoli Tesli (Nicholas Hoult), twórcy silnika elektrycznego i elektrowni wodnej. Te dwa wielkie umysły czeka nieustanna rywalizacja o to, który rodzaj prądu przyniesie światu najwięcej korzyści.

Historię opartą o prawdziwe wydarzenia uzupełniać będą takie postacie jak inwestor George Westinghouse (Michael Shannon) czy biznesmen Samuel Insull (Tom Holland). Elektryczne starcie można obejrzeć w Kinie Konesera 13 listopada o 18:30 w Heliosie w Forum lub 27 listopada o 18:30 w Galerii Alfa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 6 =