Dżem w Gdańsku!

Zespół Dżem obchodzi w tym roku 40. rocznicę działalności scenicznej. Okrągłe urodziny będzie świętować wraz z fanami podczas jubileuszowej trasy koncertowej. Grupa wystąpi w Filharmonii Bałtyckiej  już 17 listopada!  

Zespół Dżem powstał w 1973 r. w Tychach, ale aż do 1980 r. ich działalność miała status amatorski. Pierwszymi członkami zespołu byli bracia Adam i Beno Otrębowie, Paweł Berger i Aleksander Wojtasiak. W tym samym roku do grupy dołączył Ryszard Riedel. Po występach na wielu festiwalach w Polsce, debiucie na festiwalu w Jarocinie oraz zagranicznej trasie koncertowej w 1985 r. ukazał się debiutancki album studyjny – Cegła, który uznawany jest za jeden z najważniejszych albumów zespołu oraz polskiego rocka. Historii grupy i jej członków poświęcono 4 filmy: „Dżem”, „Sen o Victorii”, „Sie macie ludzie” (filmy dokumentalne), „Skazany na bluesa” (film fabularny).

W obecny skład zespołu wchodzą: Maciej Balcar, Adam Otręba, Beno Otręba, Jerzy Styczyński, Janusz Borzucki, Zbigniew Szczerbiński.

Dżem w Gdańsku
Kiedy: 17 listopada, 17:00
Gdzie: Filharmonia Bałtycka, Ołowianka 1, 80-751 Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *