„Yesterday”, czyli jak wyglądałby świat bez The Beatles?

Oficjalny plakat filmu

Jak wyglądałaby muzyka, gdybyśmy wymazali z historii grupę The Beatles? Danny Boyle stworzył film, w którym pokazał świat, który nigdy nie słyszał piosenek legendarnej grupy, ani nazwisk takich jak Lennon, McCartney, Starr i Harrison. Polska premiera filmu „Yesterday” już 12 lipca!

Głównym bohaterem filmu jest Jack (Himesh Patel) – utalentowany piosenkarz, który nie potrafi przebić się na rynku muzycznym. Przestaje marzyć o międzynarodowej karierze i chce wrócić do wykonywania zawodu nauczyciela. Pewnego dnia orientuje się, że nikt oprócz niego nie słyszał o legendarnej czwórce z Liverpoolu. Jack sięga po znane tylko jemu utwory Beatlesów i zaczyna je wykonywać jako własne. Wokalista zdobywa to, o czym marzył – globalną sławę i rozgłos. Jack wyrusza w trasę koncertową wspólnie z Edem Sheeranem. Od tego momentu w życiu Jack’a pojawiają się kłopoty, a jego znajomość z Ellie (Lily James) zostaje wystawiona na próbę.

Reżyserem filmu jest Danny Boyle, laureat Oscara i twórca hitu „Slumdog. Milioner z ulicy”. Autorem scenariusza jest Richard Curtis.

 

 

Premiera „Yesterday” w sieci kin Helios: 12 lipca 2019

Czas trwania: 112 minut

Ograniczenia wiekowe: dozwolony od lat 13

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *