„Słodki koniec dnia” w Kinie Kobiet

Cykl Kino Kobiet to ciekawe filmy przeznaczone wyłącznie dla żeńskiej widowni. Każdy seans poprzedzony jest atrakcjami organizowanymi w holu kina oraz sali kinowej. Tym razem kino Helios w Alfa Centrum zaprasza na „Słodki koniec dnia” z Krystyną Jandą w roli głównej. 

Kino Helios w gdańskim Centrum Alfa zaprasza w poniedziałek, 13 maja, na projekcję filmu w ramach Kina Kobiet. Tym razem żeńska widownia będzie miała okazję zoabczyć film pt. „Słodki koniec dnia”. Na ekranie m.in. Krystyna Janda i Kasia Smutniak. Reżyserem filmu jest Jacek Borcuch, który wspólnie ze Szczepanem Twardochem stworzył również scenariusz. Film był nominowany do Nagrody Głównej Jury na Sundance Film Festival oraz w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych podczas OFF Camera.

Motywem przewodnim poniedziałkowego wieczoru będą Włochy. Organizatorzy namawiają do ubrania się na seans w barwy włoskiej flagi.

Film opowiada historię miłości i utraconych nadziei. Miejscem akcji jest urokliwa włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. To właśnie tu od lat mieszka Maria (w tej roli Krystyna Janda), która jest polską poetką, laureatką Nagrody Nobla. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Pod wpływem emocji, podczas uroczystości nadania tytułu honorowego obywatela miasta, zamiast podziękowań Maria wygłasza szokującą, niepoprawną politycznie mowę. Od tego momentu bohaterka będzie doświadczać dotkliwych konsekwencji swojego wystąpienia…

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *