„Zimna wojna” w Kinie Konesera

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! – tak o filmach oglądanych w ramach Kina Konesera pisze sieć kin Helios. Już 25 lutego będziecie mogli obejrzeć „Zimną wojnę”.

Kino Konesera skierowane jest do pasjonatów dużego ekranu i miłośników niebanalnej fabuły. Twarzą projektu jest ceniony i bardzo znany krytyk filmowy, Tomasz Raczek. Już w poniedziałek 25 lutego widzowie będą mieli okazję zobaczyć obsypany nagrodami film Pawła Pawlikowskiego pt. „Zimna wojna” z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem w rolach głównych. 22 stycznia 2019  film otrzymał nominacje do Oscara w trzech kategoriach — najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsza reżyseria i najlepsze zdjęcia.

Twórcy dzieła przenoszą widzów do stalinowskiej Polski lat 50. i 60. Irena i Wiktor  jeżdżą po kraju, aby stworzyć zespół pieśni i tańca. Na przesłuchaniu Wiktor poznaje młodą tancerkę Zulę, która dołącza do zespołu. Wkrótce rodzi się między nimi wielka, ale trudna miłość. Bohaterka grana przez Joannę Kulig przeżywa metamorfozę — z bardzo energicznej dziewczyny zmienia się w wypaloną i doświadczoną przez los kobietę. Wiktor jest silnym, męskim charakterem, który, potrafi również uwolnić głęboko skrywane emocje. Ważna w filmie jest muzyka, mieszanka polskiej muzyki ludowej z jazzem tworzy interesujący klimat i jest doskonałym tłem opowieści.

„Zimna wojna” została doceniona na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Zdobyła  m.in. Złote Lwy, nagrodę Festiwalu Filmowego w Cannes oraz nagrody Europejskiej Akademii Filmowej. Kino Helios zaprasza na projekcję tego filmu już 25 lutego o godz. 18:30.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *