Trendy Fashion Week

Jesteśmy w trakcie trwania tygodni mody. Jak co roku, sezon jesień/zima prezentowany jest już od stycznia aż do marca. Masa fotografów „czyha” przed każdym pokazem, żeby sfotografować gości wydarzenia. To właśnie oni najlepiej prezentują najświeższe trendy. Przekonajmy się, co się teraz nosi!

Przeglądając portale modowe często wybieram artykuły związane z tzw. street fashion. Odnoszę wrażenie, że właśnie tam jest esencja mody, bo to w końcu dzięki odbiorcom cała ta machina funkcjonuje. Gotowe stylizacje prosto z wybiegów nie zawsze do końca nadają się do noszenia na co dzień. To powinniśmy odbierać jako pewną formę sztuki. Tym jest moda – sztuką, kulturą, a przede wszystkim biznesem.

Obecnie trwa paryski tydzień mody, gdzie największe nazwiska w tym świecie prezentują swoje kolekcje. Oczywiście nie zabrakło polskiej ekipy w Paryżu. Naszymi przedstawicielami są m.in. Jessica Mercedes, Maffashion, Julia Wieniawa, ale przede wszystkim redakcje takich pism, jak Vogue czy portali takich, jak Fashion biznes. Ale wracając do ubrań…

KRATA

Widzimy ją obecną już od jakiegoś czasu na półkach sklepowych i ciągle nam się nie znudziła. Najlepiej nosić ją na marynarkach czy spodniach. Niekoniecznie w odcieniach szarego i brązowego, każda krata dozwolona! Blogerki pokochały ten styl, sieciówki również. Niemal w każdym większym sklepie odzieżowym mogliśmy znaleźć odpowiedniki z pokazów.

JEANS

Jeśli już go wybieracie, to koniecznie stwórzcie z nim cały look! Jeans w tym sezonie lubi być noszony od stóp do głów. Często w stylu vintage. Co to znaczy? Duże katany oversize i najlepiej spodnie dzwony. Do tego dobrze dobrać jakiś kolorowy akcent, torebkę czy po prostu t-shirt.

 

RAPERSKI SZYK

Co się pod tym kryje? Jeśli chodzi o połączenie raperów i mody, to moją pierwszą myślą jest Kanye West. Obecnie do łask wraca to, co artysta najczęściej nosił kilka lat temu (zanim zaczął na stałe zajmować się modą). Futra, oczywiście te sztuczne, a najlepiej kolorowe, w połączeniu z bluzami i luźnymi spodniami. W te mrozy pamiętajcie też o kurtkach puchówkach. Wygodnie, modnie i praktycznie.

 

DETEKTYW GADŻET 

Ponadczasowy trend – prochowiec. To właśnie prochowce zdominowały ulice Mediolanu i Paryża. Różne wzory i kolory dozwolone, ale to chyba ten klasyczny beżowy, długi ciągle jest numerem jeden. Trencz wylansował wiele lat temu dom mody Burberry. Jego pierwsze modele były projektowane… dla żołnierzy. Dzisiaj to must-have w każdej szafie!

 

 

 

 

Grafika: Monika Kreft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =