Pierwsze koty za płoty z Très. B

tresb003Nie minęło pół roku, a zespół Très.B ponownie odwiedził Trójmiasto. W niedzielny wieczór (23 czerwca ) w sopockim Klubie Pod Sceną, obok Opery Leśnej, grupa zaprezentowała utwory pochodzące głównie z albumu „40 Winks of Courage”.

Opera Leśna w Sopocie przygotowała nie lada gratkę dla fanów muzyki alternatywnej. Występ zespołu Très.B zainaugurował cykl pod nazwą „Koncerty pod sceną”. W następnych miesiącach w kameralnej atmosferze swoją twórczość zaprezentują: Rykarda Parasol, Towary Zastępcze oraz Asia i Koty.

Très.B to międzynarodowe trio z polską wokalistką i basistką Misią Furtak na czele. Skład uzupełniają: gitarzysta Olivier Heim oraz perkusista Thomas Pettit, znany również ze współpracy z Kari Amirian. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy wydane w Polsce: „The Other Hand” z 2010 roku i ubiegłoroczny „40 Winks of Courage”.

Koncert w Sopocie rozpoczęli singlem pt. „Like is”, promującym ostatni album. Pod koniec 2012 roku zespół nagrał specjalną wersję tego utworu, w ramach projektu OtwARTa Scena. Specjalną, bo zagraną na żywo, pod okiem Leszka Biolika (Republika, Wilki). Taka sama historia dotyczy także drugiej piosenki z koncertowej set listy – „The Goose Hangs High”. Surowe brzmienie o którym można przeczytać w recenzjach, charakteryzuje także występy na żywo. Koncertowe utwory nie różnią się znacząco od studyjnych, co w przypadku tej muzyki jest dużym plusem.

tresb001W kilku piosenkach wokalnie udzielał się Olivier, m.in. w „Let it shine” czy „Strikes, Slips and Faults”. Nie jest to bynajmniej zaskoczeniem, bowiem gitarzysta oprócz zespołu Très.B, tworzy projekt pod nazwą „Anthony Chorale”, w którym jest głównym wokalistą. Oprócz utworów z ostatniego albumu, usłyszeliśmy również kilka kompozycji z poprzednich płyt m.in. „ The Visionary” oraz „Devourer”. Nieco ponad godzinny koncert wyraźnie przypadł do gustu publiczności, która gromkimi oklaskami ponownie zaprosiła zespół na scenę.

Na finał przygotowano „Orange, Apple” z albumu „The Other Hand”. Co ciekawe, zdjęcia do teledysku zostały wykonane na ulicach Amsterdamu. Po koncercie muzycy znaleźli czas na spotkanie z publicznością, fani mogli liczyć na rozmowę i wspólne zdjęcia. Teraz przed grupą Très.B kolejne wyzwania, już w lipcu Misia Furtak i jej koledzy wystąpią na festiwalu w Jarocinie.

fot.Paweł Wroniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × dwa =