23/12/2024

CDN

TWOJA GAZETA STUDENCKA

Najbardziej oczekiwane filmy 2017 roku

6 min read

LLL d 12 _2353.NEFNowy rok już wystartował. W związku z tym przyjrzyjmy się jakie premiery filmowe czekają nas w 2017, bo naprawdę sporo będzie się działo.

La La Land (20 stycznia)

W styczniu czeka nas premiera „La La Land”, filmu Damiena Chazelle twórcy ocarowego „Whiplash”. Jego najnowsze dzieło to, przepełniony muzyką, obraz miłości między początkującą aktorką i muzykiem jazzowym. Akcja rozgrywa się w baśniowym Mieście Aniołów, co za tym idzie produkcja na pewno zachwyci wizualnie. W rolach głównych duet Emma Stone i Ryan Gosling, znany nam z „Kocha, lubi, szanuje” i „Gangster Squad. Pogromcy mafii”.

Powidoki (13 stycznia)

W polskim kinie przede wszystkim oczekuje się premiery ostatniego filmu Andrzeja Wajdy. „Powidoki” przedstawia losy słynnego malarza Władysława Strzemińskiego (Bogusław Linda). Skupia się na skutkach jego niesubordynacji wobec socjalistycznej władzy. Ten antykomunistyczny obraz pokazuje jak zniszczono charyzmatyczną i niepokorną jednostkę. Polski Instytut Sztuki Filmowej zadecydował, że właśnie ta produkcja będzie reprezentowała Polskę w konkursie Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej (27 stycznia)

Film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej – polskiej rewolucjonistki seksualnej. Autorki książki „Sztuka kochania”, która budziła liczne kontrowersje w czasach PRL-u. Kobieta poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z cenzurą. W rolę tytułowej bohaterki zagra Magdalena Boczarska. Scenariusz napisał twórca „Bogów” – Krzysztof Rak.

jackieJackie (3 lutego)

Film biograficzny, ukazujący życie Jacqueline Kennedy po zabójstwie jej męża prezydenta Johna F. Kennedy’ego w 1963 roku. Ta elegancka, pełna klasy i wyrafinowania pierwsza dama była ikoną, podziwianą przez miliony ludzi. Reżyser Pablo Larraina ukazał dramat żony opłakującej stratę najbliższej osoby na oczach całej Ameryki. Natalie Portman w roli tytułowej bohaterki już wróży się nominację do Oscara.

Ciemniejsza strona Greya (10 lutego)

Tuż przed Walentynkami zaplanowano premierę drugiej części ekranizacji światowego bestselleru – autorstwa E.L. James. Opowieść wywołująca skrajne emocje: jednych zachwyca, a u drugich budzi zgorszenie. W „Ciemniejszej stronie Greya” będziemy śledzić dalsze losy romansu między Anastasią i Christianem. Po bolesnym rozstaniu mężczyzna próbuje nakłonić ukochaną do powrotu. Na ich drodze staną jednak wydarzenia z przeszłości oraz niebezpieczni wrogowie. Sprawi to, że w tym miłosnym wątku pojawią się elementy thrillera.

John Wick 2 (10 lutego)

Już niedługo do kin trafi sequel „John Wick” z roku 2014. Legendarny super zabójca (Keanu Reeves), znów musi porzucić spokojną emeryturę. W pierwszej części mścił się na zakłócających jego spokój gangsterach, tym razem wyruszy do Włoch. W Rzymie musi powstrzymać międzynarodową organizację zabójców. Nawet najwięksi twardziele będą błagać go o litość. Jak ostatnim razem nie zabraknie strzelanin i pościgów.

 

4462_1-7Milczenie (17 lutego)

Nie zabraknie też nowości od słynnego Martina Scorsese. Powraca on z kolejnym filmem naznaczonym chrześcijańskimi wartościami. Po „Ostatnim kuszeniu Chrystusa”, czy „Ciemnej stronie miasta” nadszedł czas na „Milczenie”, nad którym reżyser pracował przez 30 lat. Oparta na powieści Shūsaku Endō historia o zderzeniu dwóch cywilizacji i religii. XVII wiek, do Japonii wyruszają dwaj misjonarze (Andrew Garfield i Adam Driver) w celu odnalezienia swojego zaginionego mistrza (Liam Neeson). Zadanie nie jest łatwe gdyż trafili do kraju, w którym wiara chrześcijańska jest karana śmiercią.

Kong: Wyspa Czaszki (10 marca)

Na ekrany znów powróci ogromny goryl. W 1933 powstał pierwszy film o King Kongu. Od tamtej pory mogliśmy oglądać już kilka produkcji o tym monstrualnym stworzeniu. W tym roku zapowiedziano premierę „Kong: Wyspa Czaszki” w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa. Fabuła osadzona w latach 70., opowiada o grupie odkrywców, którzy trafiają na wyspę strzeżoną przez mitycznego Konga. Zobaczymy jednak zupełnie nową wersję historii o królu legendarnej krainy. Tym razem będzie walczył z dinozauropodobnymi stworami. W rolach głównych: Tom Hiddleston, Brie Larson, Samuel L. Jackson.

Piękna i Bestia (17 marca)

Uznawana jest za najlepszą disnejowską animację. Co więcej w 1991 została nagrodzona dwoma Oscarami. Po 26 latach od premiery tej pięknej baśni Disney postanowił na nowo opowiedzieć tę historię. W aktorskiej wersji główną rolę zagra Emma Watson, w Bestię (przed i po przemianie) wcieli się Dan Stevens. Opublikowany do filmu zwiastun bił rekordy popularności w ciągu jednej doby od publikacji.

ghost-shell-movie-scarlett-johansson-majorGhost in the Shell (31 marca)

Film oparty na jednej z najpopularniejszych na świecie mang z lat 90. autorstwa Masamune Shirowa.  Akcja rozgrywa się w 2029 roku, gdy świat został w pełni skomputeryzowany. Fabuła skupia się na postaci Major (Scarlett Johansson) – unikalnej hybrydzie cyborga i człowieka. Dowodzi ona elitarną jednostką zwaną Sekcja 9, której zadaniem jest powstrzymanie najgroźniejszych bandytów i ekstremistów. Na pewno wszyscy fani pierwotnej wersji ciekawi są jak wypadnie hollywoodzka adaptacja tej japońskiej klasyki.

Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara (26 maja)

Po sześciu latach nadszedł czas na kolejną część pirackich przygód. Piąta część serii – Piraci z Karibów. Zemsta Salazara  opowiada o nikczemnym kapitanie, który ucieka z Diabelskiego Trójkąta i poprzysięga zemstę na wszystkich piratach. Naprzeciw wychodzi mu Jack Sparrow (Johnny Depp), który chcę powstrzymać wroga. Do obsady powrócił znany z pierwszych części Orlando Bloom, zobaczymy też Javiera Bardema – hiszpański aktor zagra czarny charakter.

721151Wonder Woman (2 czerwca)

Filmów o superbohaterach w amerykańskim kinie nie brakuje. Jednak w tym roku w roli głównej zobaczymy najsławniejsza kobieca postać DC Comics. „Wonder Women”, opowiada o losach Diany – księżniczki Amazonek, która pragnęła zostać niepokorną wojowniczką. Podczas walki na wojnie odkrywa swoje moce oraz swoje prawdziwe przeznaczenie. Film będzie czwartą, zaraz po „Legionie samobójców”, historią z serii DC Extended Universe produkowanych przez Warner Bros.

 Blade Runner 2049 (6 października)

Kontynuacja kultowego filmu science fiction pod tytułem „Łowca androidów” w reżyserii twórcy „Nowego początku” i „Sicaro” – Denisa Villeneuve’a. Fabuła „Blade Runner 2049” rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części. K (Ryan Gosling), oficer LAPD, natrafia na głęboko ukrytą tajemnicę, która może wprowadzić chaos w resztkach społeczeństwa. Musi on odnaleźć Ricka Deckarda (Harrison Ford), dawnego łowcę androidów. Produkcja tworzona była w oparciu o fizyczne, namacalne scenografie i w prawdziwych lokacjach.

Gwiezdne Wojny: XVIII (14 grudnia)

Zapowiedziano kolejne części sagi Gwiezdne Wojny. Ósma część, która ukaże się pod koniec roku będzie kontynuacją historii z „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy”. Podobno film rozpocznie się dokładnie od tej sceny, w której skończyła się poprzednia część. Na ekran wrócą najważniejsi aktorzy, a całość napisze i wyreżyseruje Rian Johnson, mający na swoim koncie m.in. film „Looper”, a także kilka odcinków serialu „Breaking Bad”.

dvmktkqturbxy84zmrinjkwmjnhm2jhytjhmmrmytk4mzbmmjvkztbmys5qcgvnkpudiwdnbshna82tbc0dim0bwgAnimacje: Sing (6 stycznia), Gru, Dru i Minionki (30 czerwca),  Emojimovie: Express Yourself (13 października)

W kinach ukaże się miedzy innymi „Sing”- animacja produkcji Illumination Entertainment. Będzie to rozśpiewana opowieść o  tym jak miś koala – Buster Moon organizuje konkurs piosenki, który ma uratować jego podupadający teatr. Podczas seansu zabrzmią piosenki Beyonce, Johna Legend, czy Franka Sinatry. Ta sama wytwórnia przygotowała na 2017 kolejną część serii o żółtych stworkach „Gru, Dru i Minionki”. W najnowszej odsłonie Gru będzie musiał zmierzyć się z kolejnym superzłoczyńcą – Balthazarem Brattem, co więcej powróci jego zaginiony brat bliźniak Dru. Zapowiedziano też film animowany „Emojimovie: Express Yourself”.  Fabuła filmu opowiada o sekretnym i niewidzialnym świecie ukrytym w naszych smartfonach, w którym żyją emotikony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + jedenaście =