Przegląd kanałów YouTube: uroda

Kiedyś porad dotyczących urody szukałyśmy u przyjaciółek, teraz odpowiedzi na nurtujące pytania możemy znaleźć u vlogerek, które stają się autorytetami w zakresie dbania o urodę. Oto trzecia część przeglądu kanałów YouTube, tym razem tematem jest wizaż i nie tylko.

 

Red Lipstick Monster

Na kanale Red Lipstick Monster, którego autorką jest wizażystka i piercerka Ewa Grzelakowska, znajdziecie poradniki o makijażu, a także testy kosmetyków i akcesoriów. Jednak filmy nie dotyczą wyłącznie wizażu –  na kanale ukazują się również materiały o stylizacji paznokci oraz instrukcje, jak wykonać samodzielnie dany kosmetyk (np. peeling do ust). To, co odróżnia Red Lipstick Monster od innych vlogów o urodzie, to filmy na temat piercingu i tatuażu. Ponadto, autorka każdy temat przedstawia rzeczowo i z uśmiechem, a forma wizualna materiałów jest niezwykle profesjonalna.

Maxineczka

Kanał Maxineczka, stworzyła wizażystka Joanna Ferdynus-Gołuszko, która profesjonalnie prezentuje pomysły na makijaże i testuje kosmetyki. W każdym odcinku, autorka rzetelnie omawia dane zagadnienie, dzięki czemu widzowie mogą krok po kroku odtworzyć daną stylizację. Na kanale znajdują się przede wszystkim materiały dotyczące efektownych makijaży, znakomicie nadających się na wieczorne wyjścia. Ponadto, Maxineczka często inspiruje się stylizacjami gwiazd i wizażem prosto z czerwonego dywanu. Warto wiedzieć również, że uzupełnieniem do kanału YouTube jest blog, na którym znajdują się nie tylko teksty dopełniające filmy, lecz także dodatkowe artykuły.

Nissiax83

Kanał Nissiax83 (oraz blog), prowadzi Agnieszka – zawodowa kosmetolog, mieszkająca obecnie w Nowym Jorku. Ze względu na to, że autorka jest specjalistką, publikuje ona materiały dotyczące problemów kosmetologicznych, w których rzeczowo omawia daną kwestię. Należy jednak pamiętać, że są to porady ogólne i trzeba mieć na uwadze indywidualne potrzeby naszej skóry – tak ważne w pielęgnacji. Oprócz tematów dotyczących urody, na kanale Nissiax83, pojawiają się też filmy lifestylowe, dotyczące diety wegańskiej lub podróży.

StylizacjeTV

Karolina Gołębiewska prowadzi kanały StylizacjeTV oraz Stylizacje Hairstyles, a także blog. Tematem filmów na drugim kanale, jak można się domyślić po tytule, jest stylizacja fryzur. Natomiast StylizacjeTV dotyczy szeroko rozumianej urody i mody, ponieważ znajdują się tutaj materiały zarówno o wizażu (testy kosmetyków, przykładowe inspiracje), jak i o ubraniach. Karolina prezentuje produkty nie tylko z krajowych drogerii, lecz także zagraniczne. Ponadto, w filmach często goszczą inne youtuberki modowe, na przykład Szusz lub, wspomniana już wyżej, Red Lipstick Monster.

Elsa Rhae

Na koniec kanał Elsy Rhae, która zajmuje się body paintingiem, czyli malowaniem ciała. Artystka jest absolwentką University of Kansas, ze specjalizacją z filmu i mediów. Na kanale publikowane są poradniki, tłumaczące jak za pomocą jedynie farb do ciała i kosmetyków, stworzyć niezwykłe stylizacje, inspirowane postaciami z gier, komiksów i filmów. Znajdziemy tu m.in. Handsome Jacka z serii gier Borderlands lub Venoma ze Spider-Mana. Dodatkową zaletą jest humor autorki. Kanał Elsy stanowi więc nie lada gratkę, nie tylko dla osób, zajmujących się cosplayem.

A wy jakie kanały youtubowe oglądacie? A może macie własny kanał? Koniecznie napiszcie w komentarzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + osiemnaście =