Premiery w Heliosie

Logo HeliosPo dłuższej przerwie wracam z cotygodniowym przeglądem kinowych premier. Od dziś co wtorek będę publikował cykliczne teksty, w których postaram się wam przybliżyć filmową ofertę kina Helios. W tym przeglądzie aż pięć premier. Do tego maraton „Igrzysk Śmierci”!

Wszyscy fani kultowej trylogii autorstwa Suzanne Collins odliczają dni do piątku. Wtedy to właśnie na ekrany kin wejdzie druga część „Igrzysk Śmierci: W pierścieniu ognia”. W niej Katniss (Jennifer Lawrence) i Peeta (Josh Hutcherson) odbywają obowiązkowe Tournee Zwycięzców. W tym czasie narastają zamieszki, do których przyczynił się ich śmiały czyn. W przygotowaniu natomiast są kolejne, 75. Głodowe Igrzyska, których przebieg niejednego zaskoczy. Kapitol bowiem pragnie zemsty i jest zdeterminowany, by osiągnąć swój cel za wszelką cenę. Katniss i Peeta staną przed kolejnymi wyzwaniami, które z pewnością spowodują szybsze bicie serca u widzów. Czy wszystko pójdzie po ich myśli? Na odpowiedź musimy poczekać do piątku.

Jeżeli chcecie się doskonale bawić, a przy okazji obejrzeć na dużym ekranie gwiazdy światowego kina, koniecznie zobaczcie „Last Vegas”. Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman oraz Kevin Kline mają w sumie na koncie 6 Oscarów. Każdy z nich jest gwarantem kina na wysokim poziomie. W „Last Vegas” legendarny kwartet gra wieloletnich przyjaciół, którym niestraszna dobra zabawa. Okazją do niej jest zbliżający się wieczór kawalerski jednego z nich. Billy, Paddy, Archie i Sam wyruszają do Las Vegas i sprawią, że miasto padnie do ich stóp. Czterech panów w starszym wieku zamierza się ostro zabawić. To samo czeka was, jeżeli zdecydujecie się wybrać do kina na „Last Vegas”.

Fanów francuskiego kina nie muszę przekonywać do dorobku Francoisa Ozona. Od piątku będziecie mieć okazję zobaczyć najnowszy film tego reżysera. „Młoda i piękna” to historia 17-letniej Isabelle (Marine Vacth). Dziewczyna pochodzi z bogatej paryskiej rodziny. Niczego jej nie brakuje. Podczas letniego wypoczynku Isabelle poznaje przystojnego Niemca, dla którego traci głowę. Wakacje się jednak kończą. Czas wrócić do liceum i nudnej codzienności. Ta codzienność nie jest już jednak taka sama. Isabelle bowiem przeobraża się w gotową na wszystko, luksusową prostytutkę Leę. Ozon wprowadza na duży ekran Marine Vacth, której wielu krytyków wróży wielką aktorską karierę. Jak wypadła w swoim pierwszym poważnym debiucie? Oceńcie sami.

Z polskich premier na uwagę zasługują „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego. Poznajcie Kubę (Mateusz Banasiuk) i Sylwię (Marta Nieradkiewicz). Para mieszka z matką Kuby, Ewą (Katarzyna Herman) na jednym z warszawskich osiedli. Obie panie nie darzą się wzajemną sympatią, co powoduje konflikt. Kuba, by nie  myśleć o całej sytuacji, oddaje się swojej wielkiej pasji – pływaniu. W jego życiu jest też oczywiście czas na imprezy. Na jednej z nich Kuba poznaje Michała (Bartosz Gelner), który nie ukrywa swojej homoseksualnej orientacji. Między chłopakami rodzi się uczucie. Kuba jednak nie potrafi wybrać między Michałem a Sylwią. Do dziewczyny bowiem jest głęboko przywiązany. Decyzja, którą musi podjąć, zaczyna go przerastać. Młodzi ludzie w takich sytuacjach pomocy szukają w rodzicach. Ci jednak nie zawsze są w stanie pomóc. Jak zatem zakończy się ta historia? Czy ktoś powinien być przeciwny naszym uczuciom, nawet jeśli w naszym kraju homoseksualizm wciąż budzi ogromne kontrowersje? „Płynące wieżowce” od piątku w kinach!

Niedługo Mikołajki, na które czekają wszystkie dzieci, a już od piątku w kinach animowana komedia „Ratujmy Mikołaja”. W niej Elf Bernard marzy, by dołączyć do elitarnej grupy naukowców pracujących w tajnym laboratorium Świętego Mikołaja. Niefortunny wynalazek sprawia jednak, że Bernard przypadkowo ujawnia lokalizację laboratorium chciwemu miliarderowi. Ten pragnie ukraść magiczną Kulę Czasu, dzięki której w jedną noc prezenty otrzymują dzieci na całym świecie.  Jedynym ratunkiem jest misja w czasie, która wywoła całą masę komplikacji, a wam dostarczy wiele śmiechu i dobrej zabawy.

Maraton IgrzyskaNa koniec dzisiejszego przeglądu rarytas dla fanów „Igrzysk Śmierci”. W najbliższy piątek (22 listopada) sieć kin Helios zaprasza na mini-maraton kultowej serii. Będziecie mieli okazję przypomnieć sobie pierwszą część, a także premierowo obejrzeć „Igrzyska Śmierci: W pierścieniu ognia”. Do każdego biletu na Nocny Maraton Filmowy w kasie kina dołączony będzie kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju w kubku. To dla tych, którzy są spragnieni nie tylko kinowych wrażeń.

Bilety w cenie: 25 zł – ulgowy, 27 zł – normalny

START: 22 listopada (piątek), godz. 22.00

META: 23 listopada (sobota), godz. 03.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − jeden =