Najważniejsze koncerty w Polsce w 2015 roku

To będzie bardzo dobry rok koncertowy! Lista artystów, którzy wystąpią w 2015 roku w Polsce jest długa, zawiera największe światowe sławy i z pewnością będzie się jeszcze powiększać. Sprawdźcie kto, gdzie i kiedy wystąpi w naszym kraju.

edsheeranZestawienie zaczynamy od jednego z obecnie najpopularniejszych artystów z Wysp Brytyjskich. 13 lutego na warszawskim Torwarze wystąpi Ed Sheeran. W 2014 roku wydał album ,,X”, jeden z najlepszych i najbardziej docenianych albumów pop ostatnich lat. Właśnie z niego pochodzą ,,Sing”, nagrane z udziałem Pharella Williamsa, który czego nie tknie, zamienia w złoto, oraz ,,Thinking out loud”, które sam Sheeran uważa za jedną z najlepszych piosenek w swoim dorobku. Sheeran przez dłuższy czas królował też na wszystkich możliwych listach przebojów z doskonale znanym ,,I see fire”, promującym film ,,Hobbit: Pustkowie Smauga”. To jaką popularnością cieszy się Ed, może świadczyć fakt, że koncert został już wyprzedany.

Kilka dni później, 21 lutego, również na Torwarze, wystąpi zespół The Black Keys. Początkowo skład z USA miał wystąpić w Łodzi, jednak z przyczyn produkcyjnych, wydarzenie zostało przeniesione do Warszawy. The Black Keys zagrają koncert w ramach trasy promującej ich najnowszy album ,,Turn blue”, określany mianem jednego z najlepszych i przebijających nawet słynny i doceniany ,,El camino”. Kapela wystąpiła też jako jeden z headliner’ów na festiwalu Opener 2014. Bilety są jeszcze dostępne.

Płyta – 170 zł
Trybuny – 170 – 220 zł
Golden Circle – 229 zł

rocketfestiwalWażne wydarzenie nie ominie również rodzimego rynku muzycznego. 3 tygodnie, 5 miast, 5 koncertów, mowa o Rocekt Festiwal, który odbędzie się kolejno w dniach 20 lutego (Warszawa, Torwar), 21 lutego (Lublin, Hala Globus), 27 lutego (Szczecin, Arena Szczecin), 28 lutego (Poznań, Poznań Arena) oraz 7 marca (Gdynia, Gdynia Arena). Wydarzenie to jest szczególne, ponieważ w jego ramach wystąpi zespół wyjątkowy dla polskiej muzyki, dla wielu słuchaczy uważany za sztandarowy przykład rockowego grania. Po 15 latach zawieszenia działalności Pidżama Porno wraca na scenę! Oprócz Grabaża i spółki będzie można usłyszeć także następujące zespoły: Hey, Luxtorpeda, Happysad, Muchy, Chemia, Oberschlesien.

Bilety w przedsprzedaży na koncerty w poszczególnych miastach:
Warszawa – płyta 79 zł, miejsce siedzące 85 zł
Lublin – 69
Szczecin – płyta 75 zł, miejsce siedzące 79 zł
Poznań – 75 zł
Gdynia – płyta 75 zł, miejsce siedzące 79 zł

Trójmiasto może się poszczycić dużą liczbą świetnych koncertów w 2015 roku. Jednym z nich będzie z pewnością koncert zespołu 30 Seconds To Mars, który 8 kwietnia wystąpi na Ergo Arenie. Informacja o tym, że grupa pojawi się w Polsce, ujrzała światło dzienne na początku grudnia i wzbudziła wiele euforii wśród wielbicieli mocniejszego grania. Do tej pory Jared Leto z zespołem gościli w naszym kraju sześciokrotnie, za każdym razem dając świetne show i ściągając rzesze fanów. Po ogromnym sukcesie ich ostatniego koncertu, w Rybniku, można spodziewać się jeszcze większej frekwencji.

Bilety:
Płyta A – 149 zł
Trybuny – 145 – 699 zł
Golden Circle – 239 zł

scorpions9 maja w łódzkiej Atlas Arenie wystąpi legenda muzyki rockowej, Scorpions. Okazja jest szczególna, gdyż zespół obchodzi w tym roku 50 – lecie działalności. Panowie nie zamierzają jednak kończyć grania, co więcej, w lutym ma zostać wydana kolejna w ich dorobku płyta, ,,Return to forever”. Składać się na nią będą utwory stworzone w latach 80., jednak niedokończone w tamtym okresie, wobec czego nie mogły znaleźć się na płytach ,,Blackout” i ,,Love at First Sting”. Na koncercie w Łodzi oprócz flagowych ,,Still loving you” czy ,,Wind of change” z pewnością będzie można usłyszeć nowe kompozycje.

Bilety:
Trybuny górne – 190 zł
Trybuny dolne – 240 zł
General Admission – 230 zł
Golden Circle – 290 zł
VIP – 699 zł

owfSezon letnich festiwali rozpocznie Orange Warsaw Festival, który odbędzie się w dniach 12 – 14 czerwca na Torze Wyścigów Konnych w Służewcu. OWF w ciągu 7 lat swojej działalności stał się jednym z najważniejszych festiwali w Polsce, grały na nim największe światowe gwiazdy. Pełen line – up nie jest jeszcze znany, póki co ogłoszono jedynie artystów, którzy wystąpią na festiwalowej scenie trzeciego dnia. Są to: The Chemical Brothers, Mela Koteluk, Kadebostany, Asking Alexandria, Parkway Drive, Sheppard oraz największa gwiazda wieczoru, Muse. Zapowiada się naprawdę dobrze!

Bilety:
Bilet jednodniowy (w sprzedaży od 2 lutego) – 220 zł
Karnet 3 – dniowy – 470 zł
Dla klientów sieci Orange przewidziana została specjalna promocja – bilety i karnety są tańsze o 15%.
Szczegółowe informacje jak skorzystać z promocji znajdują się na stronie organizatora.

openerDla wielu fanów alternatywnego grania obowiązkowym punktem na mapie letnich wydarzeń jest Opener. Ten kultowy już festiwal co roku przyciąga rzesze wielbicieli dobrej muzyki. W dniach 1 – 4 lipca lotnisko Kosakowo w Gdyni ponownie opanują artyści z całego świata. Pełen skład oczywiście nie jest jeszcze znany, jednak na początku grudnia ogłoszono pierwszych wykonawców. I tak, 1 lipca wystąpi brytyjska formacja Alt – J, 3 lipca Jonny Greenwood & London Contemporary Orchestra, natomiast 4 lipca zagrają St. Vincent oraz Kasabian, pierwszy headliner festiwalu, będący prawdziwą światową czołówką koncertową. W najbliższych tygodniach zostaną ogłoszeni kolejny artyści. Dwie rzeczy są pewne, Openera nie trzeba nikomu specjalnie polecać i z pewnością nie można go przegapić.

Bilety:
Early Bird Tickets
(w sprzedaży do 15 stycznia lub do wyczerpania puli biletów):
Karnet 4 – dniowy – 450 zł
Karnet 4 – dniowy + pole namiotowe – 530 zł

 Ceny biletów od 16 stycznia:
Karnet 4 – dniowy – 550 zł
Karnet 4 – dniowy + pole namiotowe – 630 zł
Karnet weekendowy – 350 zł
Bilet jednodniowy – 207 zł

acdcDo najważniejszych koncertów z pewnością można zaliczyć ten, który odbędzie się 25 lipca na Stadionie Narodowym. Zagra prawdziwa legenda – AC/DC. Pojawią się ponownie w Warszawie, po pięciu latach od ostatniego ich koncertu na Bemowie. Koncert australijskiej grupy to niesamowite przeżycie dla każdego fana mocnego grania. I nie chodzi tu tylko o świetną warstwę muzyczną, ale o wykorzystywane rekwizyty, efekty pirotechniczne i całą atmosferę. AC/DC wydało ostatnio płytę ,,Rock Or Bust”, która nie dość, że świetnie radzi sobie w rockowych rozgłośniach radiowych, to jeszcze zaledwie dwa dni po premierze uzyskała w Polsce status platynowej. Jak widać, gwiazda AC/DC ani na moment nie gaśnie.

Bilety (część została już wyprzedana), wciąż jednak dostępne są:
Trybuny G – 209 zł
Trybuny K – 419 zł

 

lennykravitzKolejne duże wydarzenie w Ergo Arenie już 8 sierpnia. Tym razem wystąpi Lenny Kravitz. Chyba spodobało się mu w naszym kraju, gdyż dopiero co w grudniu grał w Łodzi, a już zapowiedział powrót. Artysta wystąpi w ramach drugiej części trasy ,,Strut Tour”. Fani Kravitz’a najwyraźniej są spragnieni jego muzyki w wersji live, gdyż jego niedawno zakończona pierwsza część trasy okazała się ogromnym sukcesem, a bilety wyprzedano krótko po uruchomieniu sprzedaży. Najnowsze wydawnictwo muzyka, ,,Strut” spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem, a promujący je singiel ,,Chamber” zaczyna być niekwestionowanym hitem. Wszystko oczywiście na najwyższym poziomie.

Bilety:
Płyta – 199 zł
Trybuny – 199 – 249 zł
Golden Circle – 249 zł
Golden Circle Early Entrance – 399 zł

Trasę koncertową na 2015 rok zaplanował zespół Nickelback. W swoich planach nie pominęli również Polski. 13 października pojawią się w Atlas Arenie w Łodzi. Kanadyjczycy wydali niedawno płytę zatytułowaną ,,No Fixed Adress”. Trasa oczywiście odbędzie się w ramach jej promocji. Ostatni koncert zespołu w Polsce, którego liderem jest Chad Kroeger, odbył się w 2013 roku. Bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Oby i tym razem publiczność dopisała i miała okazję cieszyć się najnowszym materiałem zespołu, jak i największymi jego hitami.

Bilety:
Płyta – 171 zł
Trybuny – 171 – 199 zł
Golden Circle – 210 zł
Pakiet Hot Ticket – 577 zł (zawiera: bilet w sektorze P – miejsce siedzące, ekskluzywny upominek, pamiątkowy laminat, dedykowane wejście, opiekę personelu)
Pakiet Early Entry – 635 zł (zawiera: bilet w strefie Golden Circle, przepustkę Early Entry, zapewniającą możliwość wcześniejszego wejścia na koncert, ekskluzywny upominek, pamiątkowy laminat, dedykowane wejście, opiekę personelu)

Kolejny koncert znów w Atlas Arenie w Łodzi, 25 października. Tym razem będzie to Deep Purple. Twórcy ,,Smoke on the water” wystąpili w lutym 2014 roku w katowickim Spodku, przyciągając rzeszę fanów i dając wspaniałe show. Pomimo upływu lat, panowie ani na chwilę nie odpuszczają, a ich koncerty są jednymi z najlepszych muzycznych wydarzeń. W dorobku mają już 19 albumów studyjnych, jednak pracują jeszcze nad kolejnym. Obyśmy jak najdłużej mogli cieszyć się twórczością tego kultowego zespołu.

Bilety:
Płyta – 180 zł
Kat. I – 275 zł
Kat. II – 195 zł
Golden Circle – 330 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *