Premiery w Heliosie 6-12 czerwca

Premiery w HeliosieZaczęliśmy czerwiec. W kinach zawsze początek miesiąca stoi pod znakiem Dnia Dziecka. Nie dziwi więc fakt, że bajki cieszyły się ostatnio większą niż zwykle popularnością. Szczególnie disneyowska „Czarownica”, na którą do kina przychodzą nie tylko dzieci. Co nowego od piątku? W repertuarze pojawią się dwa nowe filmy. Więcej o nich w dzisiejszym przeglądzie.

Po naprawdę udanej „Niepamięci” Tom Cruise powraca na duży ekran. Tym razem zobaczymy go w produkcji „Na skraju jutra” w reżyserii Douga Limana. Akcja filmu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, w której rasa obcych – Mimików, przypuściła na Ziemię bezlitosny atak i obróciła w ruinę całe miasta zostawiając za sobą miliony ludzkich ofiar. Nadszedł jednak czas zmienić porządek rzeczy. Armie całego świata łączą swe siły i stają do decydującej walki na śmierć i życie przeciwko przybyszom z kosmosu. Podpułkownik Bill Cage (Tom Cruise) zostaje zdegradowany i rzucony w sam środek czegoś więcej niż tylko misji samobójczej. Cage ginie podczas swojej pierwszej misji, zabijając jednego z obcych samców Alfa. Dziwny zbieg okoliczności sprawia, że budzi się do życia w dniu swojej śmierci i odkrywa, że jest zmuszony walczyć i umierać… bez końca. Bezpośredni kontakt fizyczny z obcym sprawił, że Cage znalazł się w pętli czasowej i został skazany na przeżywanie tej samej brutalnej walki raz po raz. Z każdym kolejnym powrotem Cage staje się silniejszy i jest w stanie coraz skuteczniej stawiać opór przybyszom z kosmosu. Towarzyszy mu bojowniczka Sił Specjalnych, Rita Vrataski (Emily Blunt), która dokonała prawdziwego pogromu w szeregach obcych. Odtąd Rita i Bill próbują wspólnie znaleźć sposób na unicestwienie najeźdźców z kosmosu i ocalenie Ziemi.

Druga z premierowych propozycji z pewnością zainteresuje wielbicieli ckliwych romansów. „Gwiazd naszych wina” autorstwa Johna Greena okazała się prawdziwym bestsellerem. Podbiła serca także polskich czytelników. Josh Boone postanowił przenieść historię z powieści na duży ekran. Poznajcie szesnastoletnią Hazel (Shailene Woodley), która cierpi na raka tarczycy. Nie chodzi do szkoły, nie ma przyjaciół, nie funkcjonuje jak inne dziewczyny w jej wieku. Zmuszona do taszczenia ze sobą butli z tlenem i poddawana ciężkim kuracjom nie daje już rady. Za namową rodziców, Hazel idzie na spotkanie grupy wsparcia. Tam poznaje nastoletniego Gusa (Ansel Elgort), który wyraźnie jest nią zainteresowany. Hazel rozpoczyna nieoczekiwaną i wytęsknioną zarazem podróż w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Czym są choroba i zdrowie? Co znaczy życie i śmierć? Jaki ślad człowiek może po sobie zostawić na świecie? Zapowiada się pełen wzruszeń film.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *