Pierwszy dzień Delfinaliów zakończony

Wczoraj, 16 maja rozpoczęły się Delfinalia, czyli Gdyński Festiwal Kultury Studenckiej. Pierwszy dzień upłynął pod znakiem reggae i dancehall’u za sprawą Raggafaya, Mariki & Spokoarmii oraz Kamila Bednarka.

Gdyńskie juwenalia rozpoczął trójmiejski kolektyw DJ-ski Tru Funk, który znany jest z serwowania egzotycznych, muzycznych koktajli. Ich występ był idealną rozgrzewką przed bardzo klimatycznymi koncertami głównymi.

Później, ok. 19.30, na scenie pojawił się koszaliński zespół Raggafaya, słynący z łączenia wielu gatunków muzycznych, takich jak reggae, ragga, ska, rock i hip-hop. Mimo wczesnej godziny i pierwszego występu chłopaki zgromadzili sporą publiczność. Tańce na scenie i pozytywne dźwięki wprowadziły uczestników festiwalu w optymistyczny nastrój. Trzeba przyznać, że Raggafaya potrafi nawiązać świetny kontakt ze słuchaczami.

MarikaKolejny występ należał do Mariki i Spokoarmii. Kiedy artystka pojawiła się po 21.00 na scenie, publiczność nie ukrywała swojego zadowolenia. Nie można jednak nie wspomnieć o pierwszym wrażeniu ­– Marika wystąpiła w intrygujących, kolorowych legginsach (które możecie zobaczyć na zdjęciu obok) i to na nie powędrowały pierwsze spojrzenia publiki. Występ rozpoczął się od numeru „Widok”, opowiadającego o miłości do Warszawy. Usłyszeliśmy również „Moje serce”, „Esta festa”, „Masz to” i wiele, wiele innych.  Marika w pewnym momencie zeskoczyła ze sceny i stanęła na barierce oddzielającej publiczność. Fani trzymali artystkę za rękę, kiedy ta zaczęła śpiewać „Siłę ognia”. Marika pokazała gdyńskiej publiczności, że rzeczywiście ma w sobie „siłę ognia i niesie ze sceny cały wachlarz pozytywnych emocji.

To jeszcze nie koniec. Ostatnim wykonawcą był Kamil Bednarek z formacją Star Guard Muffin. Występ zaczął się o 23.00. Przez deszczową pogodę część publiczności zrezygnowała z ostatniego koncertu, ale i tak artyści zgromadzili ogromną liczbę osób pod sceną. Star Guard Muffin zagrał takie utwory, jak „Cisza”, czy „Szukając szczęścia”. Kamil Bednarek nie pozwolił pogodzie zdominować swojego występu, nieustannie podskakiwał i przekazywał masę pozytywnej energii ze sceny. Kiedy występ dobiegł końca, okazało się, że publiczność wcale nie ma ochoty żegnać się z zespołem. Głośne skandowanie przywołało wykonawców na scenę.

Osoby, których wczoraj nie było, niech żałują! Na szczęście macie jeszcze szansę poczuć wspaniały klimat Gdyńskiego Festiwalu Kultury. Dzisiaj o 16.00 rozpoczyna się kolejna odsłona Delfinaliów – wystąpią Klemens, Miejski Dystrykt, KęKę, Kali i Paluch, Sokół i Marysia Starosta oraz Molesta Ewenement. Zapraszamy!

fot. Paweł Wroniak

Przedstawiamy relację z pierwszego dnia Delfinaliów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × cztery =