Young Project Management Program 2014 zakończony

Rekiny zarządzania projektami zostały wyłonione. W sobotni wieczór 10 maja w Zatoce Sztuki odbyła się finałowa, uroczysta gala Young Project Management Program. CDN był patronem XIV edycji tego ogólnopolskiego, kierowanego do studentów konkursu.

Po ośmiu miesiącach zmagań zespołu organizacyjnego, koordynowanego przez Darię Bokuniewicz (więcej o ich pracy pisaliśmy w zeszłym miesiącu), oraz ponad 60 dni niepewności uczestników konkursu, wreszcie nadszedł czas na wielki finał. Po zapoznaniu się z zawartością przesłanych przez młodych ludzi CV i, przede wszystkim, sprawdzeniu jakości napisanych przez nich esejów, wyłoniono finalistów XIV edycji YPMP. Najlepsi uczestnicy nagrodzeni zostali przyznaniem płatnych, merytorycznych praktyk w dużych firmach.

– Choć kosztowało nas to wiele pracy, mamy satysfakcję, że możemy pomóc młodym ludziom – podsumowała wysiłek swojego zespołu Daria Bokuniewicz. – Oferowany staż jest świetną szansą na zbudowanie prawdziwej kariery.

Po krótkiej, rozpoczynającej wydarzenie przemowie, nastała chwila, na którą wszyscy czekali. Reprezentanci przedsiębiorstw biorących udział w konkursie kolejno otwierali koperty i zdradzali nazwiska zwycięzców. Zwykle szczęśliwców było dwoje lub troje, nie ukrywali radości, dumnie kroczyli na środek, by uściskać dłoń przyszłym szefom. Wśród współpracujących firm znalazły się: Volanto, Fast, Sescom, Grupa GPEC, Atena, Skanska, PGE Arena i Bayer Service Center Gdańsk.

– To nie tylko wygrana studentów ogromne ułatwienie w wybiciu się na rynku pracy ale także sukces dla firm, które mają możliwość zatrudnienia wybitnie zdolnych, wykształconych osób podkreśliła Karolina Sikora, jedna z dwojga prowadzących galę.

Nie tylko staże

Po eleganckim bankiecie, zgromadzeni mieli możliwość integracji w sopockim Atelier. Impreza okazała się wyjątkowa, niemal wszyscy okazali się otwarci i chętni do zabawy, rozmów. Nie zabrakło w tym wesołym gronie także przedstawicieli firm!

– Udział w YPMP to niezwykłe przeżycie, choć pracodawcy mnie nie wybrali. Moje delikatne rozczarowanie przyćmiła myśl, że sam udział w tym projekcie był niesamowitą przygodą. Wzbogacił o doświadczenia i pozwolił poznaać innych ludzi, zarówno moich konkurentów, których bardzo polubiłem, jak i osoby ze świata biznesu – powiedział jeden z uczestników.

Nic dodać, nic ująć. Przyszli menadżerowie, jeśli przegapiliście tegoroczną edycję Young Project Management Program, koniecznie zainteresujcie się następną!

 

red. KJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *