Premiery w Heliosie 9-15 maja

Premiery w HeliosieKinowa majówka za nami. Dużą popularnością cieszy się nowy „Niesamowity Spider-Man 2”. Od piątku zaś, na ekranach kin zobaczycie sześć nowych propozycji filmowych. Pojawi się Woody Allen, będzie Johnny Depp, a sporą dawkę humoru zapewnią wam Seth Rogen i Zac Efron. Zaczynamy!

Król komedii Woody Allen, hitami „Zakochani w Rzymie”, „O północy w Paryżu” czy „Co nas kręci, co nas podnieca” udowodnił, że jak mało kto potrafi lekko i dowcipnie opowiadać o miłości. Teraz pod swoje skrzydła wziął Johna Turturro, który odpowiada za reżyserię filmu „Casanova po przejściach”. Allen gra nowojorskiego antykwariusza Murraya, który ma problemy finansowe. Postanawia namówić nieśmiałego przyjaciela – kwiaciarza Fioravante (John Turturro) na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście, za „skromną opłatą”. Fioravante, choć z oporami, przyjmuje propozycję przyjaciela. Tak właśnie zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Potencjalnych klientek nie brakuje. Wśród nich jest Avigal (Vanessa Paradis), której spotkanie z casanovą przewróci życie do góry nogami.

Wally Pfister znany jest ze współpracy z Christopherem Nolanem. Odpowiedzialny za zdjęcia do serii przygód o „Batmanie”, „Incepcji”, „Prestiżu”, wyrobił sobie już pewną markę w świecie Hollywood. Teraz jednak Pfister postanowił wziąć się za reżyserię. Jego „Transcendencję” możecie oglądać w kinach już od piątku. Film opowiada historię grupy amerykańskich naukowców, która pracuje nad stworzeniem pierwszego na świecie komputera obdarzonego ludzką inteligencją i empatią. Reżyser przedstawia ludzkość, która stoi u progu niespotykanego dotąd zagrożenia. Komputery bowiem wiedzą o nas więcej niż my sami. Satelity kontrolują nasz każdy krok. Systemy informatyczne banków i szpitali skrywają nasze najcenniejsze sekrety, a portale społecznościowe dzielą się naszymi prywatnymi danymi. Gdy jeden z naukowców – dr Will Caster (Johnny Depp) ginie z rąk terrorystycznej organizacji widzącej w eksperymencie zagrożenie dla ludzkości, jego żona Evelyn (Rebecca Hall) postanawia przenieść umysł męża do pamięci właśnie powstającej maszyny. Jeszcze wczoraj dr Will Caster był tylko człowiekiem. Już wkrótce za jego sprawą narodzi się nowa inteligencja. Kto będzie rządził światem?

Wyobraźcie sobie sytuację, w której wiedziecie beztroskie życie u boku najbliższych. Towarzyszy wam niczym niezakłócony spokój. Mieszkacie na uroczych przedmieściach, gdzie po prostu chce się żyć. Do czasu… O tym właśnie opowiada najnowsza komedia w reżyserii Nicholasa Stollera„Sąsiedzi”. Kelly (Rose Byrne), Mac (Seth Rogen) i ich mała córeczka cieszyli się każdą chwilą spędzoną razem. Ich spokój zaburzyło jednak studenckie bractwo, które wprowadziło się do domu obok. Wszyscy dobrze wiemy, że studenci toczą intensywne i głośne życie towarzyskie. Dzień po dniu Mac prosił szefa bractwa – Teddy’ego (Zac Efron), by młodzi ludzie przestali hałasować, a Teddy oczywiście obiecywał ciszę. Którejś nocy Mac nie wytrzymał, wezwał policję i mocno rozdrażnił bractwo. Wtedy rozpoczęła się prawdziwa sąsiedzka wojna podjazdowa. Która ze stron będzie przebieglejsza, złośliwsza i mocniej dokuczy sąsiadom? Tego dowiecie się od piątku w kinach.

Jedyną polską propozycją w dzisiejszym przeglądzie premier jest „Powstanie Warszawskie”. To pierwszy na świecie film fabularny, zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Przedstawia prawdziwych uczestników Powstania Warszawskiego i walczącą Warszawę uchwyconą w kadrach filmowych w 1944 roku. Historię Powstania poznacie oczami dwóch młodych braci, którzy realizowali Powstańcze Kroniki Filmowe dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie początkowo dokumentują życie cywilów w stolicy. Jednak poszukując odpowiednich ujęć, coraz bardziej angażują się w walkę. Wtedy okazuje się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym najśmielsze wyobrażenia – dokumentują świat po apokalipsie. Rozumieją, że za wszelką cenę muszą ocalić taśmy z materiałem… Dziś to dzięki nim możemy zobaczyć na dużym ekranie jak podczas Powstania walczyła Warszawa.

Drugą część przygód „Rio” kina wyświetlały przedpremierowo w okresie majówki. Od piątku zaś dołącza ona na dłużej do repertuaru. „Rio 2” to kontynuacja animowanego przeboju, który podbił widzów na całym świecie. Blu i Julia założyli rodzinę. Mają trójkę cudownych dzieci i wiodą szczęśliwe życie w Rio de Janeiro. Julia obawia się, że jej dzieci nigdy nie poznają, co to znaczy być wolnym ptakiem i namawia rodzinę na wyprawę do egzotycznej Amazonii. Gdy trafiają do dżungli, Blu spotyka swego teścia, przywódcę stada ar modrych, który kieruje się żelaznymi zasadami. Poznaje także najlepszego przyjaciela Julii z dzieciństwa, czarującego Roberto. Nic zatem dziwnego, że popada w kompleksy. Ma obawy, że nie odnajdzie się wśród dziko żyjących ptaków i straci szacunek swej rodziny. Jakby tego było mało, na trop Blu wpada jej odwieczny wróg Nigel, który snuje plan zemsty. Pomaga mu Gabi – urocza, ale i trująca żaba, która z miłości do Nigela gotowa jest na wszystko i Charlie – stepujący mrówkojad. Dzięki nim wszystkim egzotyka nabierze zupełnie nowego wymiaru, a dżungla okaże się dzika jak nigdy dotąd.

Na koniec dzisiejszego przeglądu coś dla fanów Violetty. W piątek na ekrany kin wchodzi ekskluzywny filmowy materiał „Violetta: Koncert”. Po raz pierwszy na dużym ekranie trasa koncertowa jednej z największych nastoletnich gwiazd. Serialowy megahit Disney Channel VIOLETTA podbił serca widzów na całym świecie. Podczas koncertu, który odbył się w Mediolanum Forum wzięło udział 12 aktorów, którzy wykonali najpopularniejsze piosenki z serialu. Usłyszycie między innymi „En mi Mundo” i „Nuestro Camino”. Ale piosenki to jeszcze nie wszystko. Ten film to unikalna możliwość, by zajrzeć za kulisy koncertu i poczuć emocje, jakie towarzyszyły gwiazdom przed wejściem na scenę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *