Spotkanie z Katarzyną Sokołowską z Otwartych Klatek w Bibliotece Miejskiej w Rumii

Fot. Emil Widlund, źródło: https://unsplash.com/photos/photo-of-brown-wooden-bookshelf-xrbbXIXAWY0

W Stacji Kultura – Biblioteka Rumia odbędzie się spotkanie z Katarzyną Sokołowską, wolontariuszką Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Spotkanie będzie pierwszym wydarzeniem z cyklu Stacja Kultura-Przystanek Zwierzęta. W jego ramach będą miały miejsce prelekcje, wykłady i warsztaty poświęcone kwestiom weganizmu i ochrony zwierząt.

Spotkanie będzie miało miejsce w czwartek 9.05.2024 o godzinie 18:00 w Stacji Kultura – Biblioteka Rumia (określanej też jako Miejska Biblioteka Publiczna im. Floriana Ceynowy), położonej na ul. Starowiejskiej 2 w Rumii. Jak piszą organizatorzy:
Spotkanie dotyczyć będzie najliczniejszej grupy całkowicie zależnych od człowieka zwierząt, czyli tych żyjących w hodowlach przemysłowych. Kury nioski, kurczaki hodowane na mięso, krowy, świnie, ryby, lisy i norki – to jedne z najbardziej popularnych gatunków żyjących za murami ferm przemysłowych. Liczne śledztwa i badania regularnie przynoszą nam kolejne informacje o problemach dobrostanowych. Przemysł hodowlany w Polsce i na świecie się rozrasta. Jednocześnie organizacje walczące o prawa zwierząt prowadzą szereg działań, które mają szanse znacząco zmniejszać cierpienie zwierząt.
Ponadto podczas spotkania poruszone zostaną takie tematy, jak idea Efektywnego Altruizmu, szkody, jakie fermy przemysłowe wywierają na swoim otoczeniu, a także aktywizm na rzecz praw zwierząt.
Stowarzyszenie Otwarte Klatki to organizacja powstała w 2012 r. Działa na rzecz zapobieganiu cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.
Otwarte Klatki prowadzą m.in. takie kampanie mające na celu poprawę losu zwierząt hodowlanych, jak Frankenkurczak, odnosząca się do losu kur brojlerów, Jak one to znoszą?, odnosząca się do losu kur hodowanych na jaja, a także Cena Futra, mająca na celu wprowadzenie w Polsce zakazu hodowli zwierząt na futro.
Katarzyna Sokołowska w Otwartych Klatkach zajmuje się wolontariacko usprawnianiem i operacjonalizowaniem działań organizacji, a także projektowaniem graficznym. Wcześniej, jako koordynatorka działań wolontariatu na obszarze Trójmiasta, zorganizowała wiele lokalnych benefitów, protestów i wydarzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 9 =