„O wojnach nie tylko na frontach – dziennikarskim okiem” – spoktanie z Marcinem Wyrwałem

Fot. MW.

W piątek, 19 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się spotkanie z Marcinem Wyrwałem, dziennikarzem śledczym i korespondentem wojennym, który opowie o pracy na froncie.

Marcin Wyrwał jest dziennikarzem śledczym i korespondentem wojennym Onetu w Syrii, Iraku, Libanie i Ukrainie. Autorem książki o rewolucji na majdanie „… i zejdzie na ich głowy nasz gniew” oraz współautorem wraz z Małgorzatą Żmudką książki o pierwszej fali Covid w Polsce „Nadzwyczajni”. Dwukrotnie nominowany został do nagrody Grand Press i jednokrotnie do nagrody im. Wojciechowskiego za reportaże „Drony i artyleria” i „Szokujący raport o karabinku Grot. Jest tak zły, że zagraża żołnierzom” (we współpracy z Edytą Żemłą).

Na spotkanie pod hasłem „O wojnach nie tylko na frontach – dziennikarskim okiem” zapraszamy w piątek, 19 kwietnia, o godzinie 15:00, do auli s208.